Glamour w nowym wydaniu

– Elegancja pod kontrolą –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Nadanie niewielkiej przestrzeni elegancji z wpleceniem elementów w stylu glamour.

W tym projekcie naszym zadaniem była przemiana dotychczasowej aranżacji. Inwestorzy chcieli stworzyć wnętrze inspirowane stylistyką glamour – ponadczasowe i eleganckie. By osiągnąć ten efekt zdecydowałyśmy się na kilka prostych zabiegów:
1. sztukateria jako element porządkujący całe wnętrze – zdecydowałyśmy się na użycie listew sztukateryjnych przysufitowych oraz ściennych. Ze względu na niedużą wysokość wnętrza (2,5m) listwy ściennie zostały ułożone w jednej długiej ramce w pionie, by optycznie podwyższyć pomieszczenia.
2. popielate ściany tłem dla innych elementów dekoacyjnych – styl glamour charakteryzuje się dużym bogactwem dodatków. By nie przytłoczyć niewielkiej przestrzeni postanowiłyśmy postawić na delikatny szary kolor, który będzie tłem dla pozostałych elementów. Ściany w całym salonie i holu są w tym samym odcieniu, a także zabudowa kuchenna. Dzięki temu całość jest delikatna i subtelna, a mieszkanie wydaje się większe.
3. posadzka drewniana w jodełkę francuską – nadaje niesamowitej elegancji. Zastosowałyśmy drewno dębowe lakierowane z delikatnym, waniliowym pigmentem, dzięki któremu posadzka ma bardziej stosowaną kolorystykę.

Niewielkiej modyfikacji uległ też plan mieszkania. Przebudowałyśmy ściany oddzielające hol od kuchni zmniejszając istniejący schowek, a powiększając zabudowę kuchenną. Dzięki temu zmniejszyłyśmy hol wejściowy, a salon stał się bardziej otwarty i przestronny. Ten efekt został także spotęgowany przez zastosowanie luster na całej ścianie holu widocznej od strony salonu. Znalazło się tam też miejsce na zabudowę z tv i ukrytymi bezuchwytowymi szafkami wykończonymi eleganckim ciemnym fornirem naturalnym.

Ściana z tv przechodzi płynnie w zabudowę kuchenną, która została powiększona o półwysep z barkiem. Półwysep wyznacza również krawędź zmiany posadzki – odcina drewnianą jodełkę od neutralnych szarych kafli zastosowanych w strefie kuchennej. Zabudowa kuchenna jest w tym samym odcieniu co ściany w salonie i część z szafek ma klasyczne frezowania (słupki i szafki wiszące), a zabudowa dolna proste i gładkie fronty. We wnęce pod szafkami zastosowałyśmy delikatną białą mozaikę w kształcie arabeski. Dla kontrastu blat  kuchni jest grafitowy.

Poza nowoczesnymi akcentami znalazło się również miejsce na antyki – dekoracyjną witrynę wykonaną z ciemnego drewna wyszukaną przez Inwestorkę. Odnowiony mebel stanowi świetne uzupełnienie strefy dziennej.

Stylistyka sypialni jest spójna z resztą mieszkania, natomiast odmianą jest pojawiająca się w niej forma zastosowanej sztukaterii – w zagłówku zamiast klasycznych ramek sztukateria wspina się po suficie zakręcając dopiero na przeciwległej ścianie. By podkreślić ten zabieg, sufit pomalowałyśmy na ten sam kolor co ściany. Dodatkową ozdobę stanowi prosta, nowoczesna lampa z tłoczonymi kwiatami wewnątrz.
Wprowadziłyśmy także zmianę w przechowywaniu. Przesunęłyśmy ścianę pomiędzy holem a sypialnią rezygnując z szafy ubraniowej w holu. Przechowywanie holu zostało przeniesione do schowka znajdującego się po przeciwległej stronie.
W ten sposób sypialnia zyskała pojemną garderobę. Elementem dodającym miękkości jest zasłona zastępująca drzwi do wnęki.

W łazience elementy współczesne i glamour zostały rozsądnie wyważone. Całe pomieszczenie zostało wykończone szarymi kaflami poza ścianą na wprost wejścia wyłożoną mieniącymi się, złotymi płytkami. Nad prostą szafką umywalkową z dekoracyjnymi uchwytami zawisło duże lustro w złotej zdobionej ramie oraz kinkiety w stylu art deco. Reszta została maksymalnie uproszczona i stonowana.

Pokój dziecięcy został wyposażony w białe, delikatnie stylizowane meble wolnostojące. Popielatej szarości i sztukateriom na ścianie towarzyszą dziewczęce akcenty – różowe zasłony i dodatki oraz lampa z piór na suficie.

ZDJĘCIA: Kroniki Studio Hanna Połczyńska
DODATKI: BBHome

Układ funkcjonalny


Zobacz
wizualizacje
z projektu

Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
SKONTAKTUJ SIĘ