Apartament na Garnizonie

– W towarzystwie drewna –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Stworzenie nowoczesnej, funkcjonalnej i przytulnej przestrzeni z dużą ilością drewna i nutą elegancji. Otworzenie przestrzeni dziennej.

kuchnia mieszkanie hossa garnizon studio kreatura

Głównym wyzwaniem było stworzenie spójnej koncepcji stylistycznej wnętrza, która w tym przypadku intensywnie ewoluowała i rozwijała się w miarę dodawania nowych elementów. Początkowym punktem wyjścia była łagodna wersja stylu industrialnego ze względu na ciepły charakter takiej przestrzeni i dużą ilość drewna. Jednocześnie Inwestorzy chcieli nadać apartamentowi stonowanej elegancji, która będzie oszczędna w formie i tym samym ponadczasowa. Z tego nietypowego połączenia oczekiwań ostatecznie powstała nowoczesna w formie i funkcjonalna przestrzeń, której dominującym elementem wykończeniowym jest drewno. Efekt przełamują naturalne materiały, kwiatowe elementy i delikatne akcenty beżu pojawiające się głównie w postaci tkanin i elementów wykończenia stolarki.

Układ mieszkania został przez nas zmieniony w nieznacznym stopniu. Główna zmiana polegała na zmianie sposobu aranżacji kuchni i wyburzeniu ścian oddzielających ją od holu. Ten zabieg maksymalnie otworzył przestrzeń dzienną i pozwolił stworzyć funkcjonalny ciąg roboczy oraz umieścić stół w osi wejścia. Zabudowa w formie litery L i wykończenie zabudowy kuchennej fornirem z akcentem matowej czerni sprawia, że ta część nie dominuje salonu, a jednocześnie nie traci na funkcjonalności.

garnizon salon studio kreatura
salon drewno kuchnia garnizon studio kreatura
salon listwy drewniane garnizon studio kreatura

Te same materiały zostały powtórzone w wykończonej drewnianymi listwami ścianie w salonie, które to przechodzą do części wejściowej, gdzie zostały wykorzystana do umieszczenia lustra i wieszaków. Delikatna kolorystyka dużej beżowej sofy i zasłon została przełamana ożywiającymi akcentami w postaci krzeseł, pufów i fotela w salonie.
Długi hol nie tylko oddziela część prywatną od dziennej, ale jednocześnie kryje dwie duże szafy wnękowe. Drobna zmiana układu pozwoliła na ukrycie tam części gospodarczej z pralką, dzięki czemu przestrzeń obu łazienek jest lżejsza. Elegancji dodają frezowane drzwi wykonywane na zamówienie i lekka drewniana konsola.

garnizon kuchnia jadalnia studio kreatura drewniany stol
osiedle garnizon gdansk studio kreatura jasny hol
jasny hol drewno osiedle garnizon gdansk studio kreatura
sypialnia mural osiedle garnizon hossa studio kreatura

Przestrzeń w niewielkiej sypialni została maksymalnie wykorzystana dzięki wykonanej na zamówienie stolarce. Zabudowana szafa została połączona z zagłówkiem i półkami nocnymi pozwalając wykorzystać efektywnie każdy dostępny centymetr. Główną ozdobą pomieszczenia jest malarski kwiatowy mural o stonowanej kolorystyce umieszczony w górnej części zagłówka. Dolna partia zagłówka wraz z łóżkiem została wykończona drewnem. Naturalne tekstylia o ciepłym odcieniu dodają pomieszczeniu przytulności i intymności.

sypialnia zaglowek drewniany mural studio kreatura garnizon

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki zaaranżowane na zasadzie kolorystycznego przeciwieństwa. W jasnej łazience z wanną dominuje ciepły, delikatnie beżowy odcień urozmaicony drewnianymi ażurowymi wnękami i postarzanymi kaflami w motywy kwiatowe.
Motyw roślinny jest elementem łączącym aranżację obu łazienek. W drugiej z nich pojawia się w postaci muralu umieszczonego w części prysznica, który został tam skontrastowany z ciemnymi kaflami.

jasna lazienka osiedle garnizon
lazienka cemna garnizon mural wall&deco studio kreatura
mural wall&deco wetsystem studio kreatura osiedle garnizon ciemna lazienka
gabinet pokoj goscinny osiedle garnizon studio kreatura

Gabinet pełniący również funkcję pokoju gościnnego został zaaranżowany tak, by pomieścić duże biurko na dwa stanowiska pracy. Naprzeciwko biurka została umieszczona rozkładana sofa, nad którą mieści się dodatkowe przechowywanie. Lekkości zabudowie dodają otwarte półki i ażurowa otwarta część od strony wejścia, dzięki czemu całość jest funkcjonalna i nieprzytłaczająca.
Dziecięca sypialnia to jedyne pomieszczenie w mieszkaniu utrzymane w odmiennej kolorystyce. Pastelowy odcień błękitu skontrastowany został tutaj z dziewczęcym różem. Ażurowe łóżko w kształcie domku zostało wykonane z drewna, a w jego przedłużeniu wkomponowana bajkowa intensywnie różowa dwustronna szafa na zabawki z ukrytymi od strony łóżka dodatkowymi półkami. Ściana za łóżkiem została wykończona delikatną tapetą z motywem lasu, która znajduje swoją kontynuację w błękitnym suficie. Na ścianie przy wejściu znalazło się także miejsce na biurko i półki z tablicą magnetyczną. 

pokoj dzieciecy lozko domek garnizon studio kreatura
pokoj dziecka biurko domek garnizon studio kreatura
lozko domek studio kreatura osiedle garnizon tapeta blekitna
ZDJĘCIA: Kroniki Studio Hanna Połczyńska
DODATKI: Euforma, Moma Studio

Układ funkcjonalny


mieszkanie garnizon rzut uklad funkcjonalny studio kreatura
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się