Dom na Warmii

– W duchu minimalizmu –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Połączenie minimalizmu z elegancją ponadczasowych materiałów, a wszystko w otoczeniu odświeżającego koloru.

lekka sofa dom na warmii
Główne założenia projektowe

Inwestorzy zgłosili się do nas z projektem wnętrz do domu na Warmii powstającego w technologii modułowej. Projekt domu powstał na ich zamówienie. W związku z tym nie wykonywałyśmy tym razem dużych zmian w układzie poza samymi instalacjami i mogłyśmy się od razu skoncentrować na koncepcji stylistycznej :)

Główne elementy, które wybijały się w otrzymanym przez nas na początku briefie to:

  • Inwestorom bliski był minimalizm. Odzwierciedlał to także projekt architektoniczny. Naszym zadaniem było pozostanie w tym duchu i stworzenie przestrzeni, która w efekcie będzie bardzo przytulna, ale nie zabraknie w niej z nuty elegancji.
  • Ważnym elementem wnętrz miał być również kolor. Przewija się on wyraźnie we wszystkich kolejnych pomieszczeniach i porządkuje całą koncepcję.
  • Założenia stylistyczne były równie ważne jak aspekty funkcjonalne. W związku z tym, że była to któraś kolejna planowana przez Inwestorów przestrzeń, mieli już dość sporo precyzyjnych wymagań dotyczących funkcjonalności, którym musiałyśmy sprostać :) A przede wszystkim zaprojektować te detale w taki sposób, by były subtelne w odbiorze.
  • Zastosowanie dobrej jakości ponadczasowych materiałów, jak kamień i drewno.
  • Warte podkreślenia jest także to, że decydując się na dom modułowy Klienci chcieli zaoszczędzić czas na realizacji i móc się szybko wprowadzić. W związku z tym projekt powstawał przed budową domu na podstawie wymiarów architektonicznych. Powstały projekt musiał być bardzo szczegółowy by mógł być wykonalny zdalnie bez naszego nadzoru:)

Strefa wejścia

Strefa wejścia w tym projekcie została bardzo ciekawie zaplanowana już na etapie projektu architektonicznego. Wchodząc do domu mamy przed sobą hol wejściowy z siedziskiem, szafami i dekoracyjną ścianą z wieszakami. Jednocześnie od razu w oddali widzimy salon. Dobre doświetlenie przestrzeni dziennej i ustawienie sofy naprzeciw wejścia daje bardzo zapraszający efekt. Jednocześnie skręcając od wejścia w lewo możemy od razu znaleźć się w kuchni. Jest ona również otwarta na strefę dzienną, a konkretnie jadalnię. W związku z połączeniem tych przestrzeni, ważne było by koncepcja wejścia była bardzo minimalistyczna. Tak, aby nie wprowadzać zbytnich podziałów i wrażenia bałaganu. Dlatego mamy tu kilka delikatnych rozwiązań.

Na całej posadzce zastosowałyśmy spore kafle z delikatnym efektem kamienia. Kafle sięgają od ściany do ściany holu minimalizując widoczne fugi. Korytarz przy wejściu łączy z kuchnią wspólna linia oświetlenia. Na końcu korytarza przy wejściu do gabinetu i łazienki gościnnej znajduje się grafika. Cały kubik ukrywający szafy w holu i wejście do łazienki dla gości ma kolor drewna. Ta zabudowa przechodzi też wizualnie do salonu w miejscu tv.

Po przeciwnej stronie zaprojektowałyśmy ścianę o delikatnym odcieniu błękitu. Cała zabudowa, listwowanie, ściana i tapicerka na siedzisku dają wrażenie monokoloru. W listwach znalazły się też zaprojektowane przez nas wieszaki. Te detale to jedyne elementy przełamujące błękit.

dom na warmii siedzisko w holu
dom na warmii hol wejściowy
ściana w monokolorze
dom na warmii detal wieszaków

Kuchnia

Kuchnia w domu na Warmii znajduje się bardzo blisko wejścia i jest także doświetlona dużą witryną. Tak jak i hol otwarta jest na strefę dzienną. Wyspa znajdująca się w jej centrum jest wizualnym przedłużeniem stołu jadalnianego.

To ta wyspa jest centrum kuchni. Łączy się ze stołem jadalnianym. Inwestorom zależało na zaplanowaniu miejsca do zjedzenia szybkiego śniadania. Ważne było także odzielenie od strefy przygotowywania posiłków. Dlatego stół nawiązuje formą do stołu jadalnianego.
W wyspie znajduje się także płyta indukcyjna. By nadać jej lekkości i nie zaburzyć wyglądu okapem, zaprojektowałyśmy płytę z wbudowanym wyciągniem z Bory. Dzięki temu nad blatem mogła się znaleźć jedynie minimalistyczna lampa. Płyta licuje się z pięknym kamiennym blatem. W wyspie znalazło się też miejsce na pomocniczy mały zlew do mycia warzyw.

Zabudowa we wnęce kryje drugi zlew i pozostałe sprzęty AGD. Dla nadania jej większej lekkości bezpośrednio nad blatem nie nie ma szafek wiszących. Efektu elegancji nadają też ultra matowe fronty szafek z Fornera w odcieniu beżu.

Przeciwległa ściana za wyspą zawiera podręczne spiżarki wykończone drewnem. Obok są dwa osobne barki do przygotowywania ciepłych napojów i drinków. Barki zostały wykonane z efektownej antracytowej płyty i mają podświetlane witryny z miejscem na szkło i wina. Tam też jest czajnik, ekspres, potrzebne akcesoria, a także uchwyty na różnego typu kieliszki. Dzięki temu wszystkie potrzebne elementy są pod ręką.

kuchnia bez okapu
płyta bez okapu

Salon i jadalnia

Strefa dzienna łączy w sobie salon i jadalnię z dużym stołem. To duża, pięknie doświetlona przestrzeń, która jest otwarta od strony holu i kuchni. Zabudowa szaf w holu wejściowym przechodzi płynnie w ścianę z tv zamaskowanym na ciemnym tle.

Od samego wejścia widzimy sofę. W tej przestrzeni meble wolnostojące odgrywały ważną rolę i poświęciłyśmy im dużo czasu. Właściwy wybór był kluczowy, by meble nie przytłaczały mimo sporych gabarytów. Nowoczesny narożnik o delikatnej konstrukcji dał taki właśnie efekt.

Stół jadalniany stoi w osi wyspy kuchennej. Za stołem na ścianie mamy dekoracyjny mural o abstrakcyjnym wzorze. Długo trwały poszukiwania właściwego wzoru. Miał on pasować do wybranego wcześniej przez Klientkę bufetu. Ostatecznie wybrałyśmy wzór z marki Glamora. Dostosowałyśmy kolorystykę na zamówienie tak, by mural spasował się z resztą elementów.

dom na warmii salon
mural w jadalni glamora
duży stół jadalniany

Hol prywatny

Ściana z muralem przy jadalni kryje w sobie jeszcze wejście do stefy prywatnej domu. Hol tej części jest zasłonięty przesuwnym drewnianym skrzydłem drzwiowym. W tej przestrzeni także postawiłyśmy na monokolor w odcieniu świeżego przełamanego błękitu. W związku z tym stolarka drzwiowa w całym holu powstała na wymiar. A to ze względu na niestandardowy kolor. Minimalistyczny efekt podkreśla też szynoprzewód z oświetleniem. Poza drzwiami do sypialni i łazienek w holu kryją się tu też podwójne drzwi żaluzjowe do przestronnej garderoby na rzadziej wykorzystywane ubrania.

błękitny hol prywatny
kolorowy hol

Sypialnia z łazienką prywatną

Sypialnia Inwestorów łączy się z prywatną łazienką i garderobą. Tu dla kontrastu króluje granat. Ciekawym wyborem było zaprojektowanie na prośbę Inwestorów domowej biblioteczki w sypialni. Nad łóżkiem mamy delikatny mural o abstrakcyjnej kompozycji. Wzór jest kontynuowany w przeszyciach zagłówka wykonanego na zamówienie. Naprzeciwko łóżka znalazło się miejsce na niewielkie białe pianino.

biblioteczka w sypialni
mural nad łózkiem dom na warmii
sypialnia z biblioteczką

Łazienka przy sypialni jest jedynym pomieszczeniem bez dodatku kolorów. Postawiłyśmy w niej na ciepłą szarość w imitującej kamień kolekcji płytek i drewno. Tu minimalistyczny efekt osiągnęłyśmy przez prostotę form, a także wielkoformatowe płytki, które pozwoliły zminimalizować ilość fug. Niemałą rolę grają też delikatne detale jak wyoblona szafka pod umywalki i elegancka armatura. Duży podwójny prysznic z deszczownicą i kaskadą jest ukryty we wnęce.

dom na warmii łazienka prywatna
wyoblona szafka w łazience
prysznic we wnęce
łazienka przy sypialni prywatnej

Łazienka dzieci

Projektując łazienkę dla dzieci postanowiłyśmy dodać w niej trochę subtelnych kolorów, ale w taki sposób, by pozostała ponadczasowa. Bazę stanowią płytki z kolekcji Tubądzin Cielo E Terra w trzech pastelowych odcieniach. Elementami dodającymi świeżości są błękitny dekoracyjny grzejnik i otwarte półki oraz uchwyty.  Całość jest delikatna i spójna z resztą domu.

łazienka dla dzieci cielo e terra
dom na warmii pastelowa łazienka dzieci

Gabinet / pokój do relaksu

To pomieszczenie znajduje się blisko wejścia do domu i od początku miało pełnić zróżnicowane funkcje. Łączy ono możliwość pracy i wypoczynek, a także nocowanie gości. Inwestorom zależało na stanowisku do pracy z dużą ilością miejsca do przechowywania. Z tego wzgledu zabudowana została ściana z jednym oknem. Wokół okna powstało też siedzisko. W obszernej wnęce znalazł się duży materac z wysokim miękkim zagłówkiem dookoła i dodatkowym łóżkiem wysuwanym z szuflad. To miejsce zaprojektowane do relaksu, z możliwością obejrzenia tv.

siedzisko w oknie
dom na warmii gabinet ze strefą relaksu

Łazienka gościnna

Łazienka gościnna znajduje się w obrębie strefy wejścia, a jednocześnie naprzeciwko gabinetu pełniącego też funkcję pokoju gościnnego. Z tego względu poza toaletą mamy tu także prysznic. Tu minimalizmu dodają także duże kafle z kolekcji Tubądzina Cielo E Terra. Odcienie z tej kolekcji przewijają się w różnych pomieszczeniach tego projektu ze względu na przyjemną i szeroką paletę beży i odcieni pastelowych. W tej łazience gładkie powierzchnie monokolorystycznych płytek zostały zestawione z elegancką armaturą w kolorze czarnego chromu. Efekt budują także takie detale jak szafka nad geberitem wykończona płytkami na frontach.

minimalistyczna łazienka gościnna
łazienka cielo e terra

Układ funkcjonalny


dom na warmii plan domu
ZDJĘCIA: Foto&mohito
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się