Alicja w Krainie Czarów

– Baśniowy apartament na wynajem –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Stworzenie w pełni funkcjonalnego apartamentu na wynajem, który będzie się wyróżniał oryginalnymi rozwiązaniami i baśniowym klimatem.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów jadalnia
Główne założenia projektowe

Nasz baśniowy apartament na wynajem nigdy by nie powstał bez Inwestorów, którzy dali nam całkowicie wolną rękę i bardzo entuzjastycznie podchodzili do wszystkich, nawet najbardziej odważnych i szalonych pomysłów. Jest on jednym z dwóch projektów tworzących parę, które wykonałyśmy dla tych samych klientów. TUTAJ możecie zobaczyć drugi z nich, czyli Białego Kota.
Najważniejsze wyzwania projektowe z jakimi przyszło nam się zmierzyć to:

    1. Stworzenie w małym apartamencie na wynajem krótkoterminowy wszystkich stref mieszkalnych dla podwyższenia komfortu gości.
    2. Nadanie wnętrzu magicznego baśniowego klimatu wyróżniającego go spośród innych dostępnych na rynku alternatyw.
    3. Wkomponowanie w strefę dzienną dużego antycznego stołu nawiązującego do powieści „Alicja w Krainie Czarów”

Już po przekroczeniu progu wiemy, że wchodzimy do innego świata. Pod naszymi stopami rozlewają się płytki, których kształt prowadzi nas głębiej do wnętrza holu. Po lewej stronie stara antyczna szafa oraz wieszaki w formie dłoni wychodzące ze ściany zapraszają gości do środka. Co więcej, cały apartament jest królestwem bieli, która spaja wszystkie elementy wykończenia oraz wyposażenia a jednocześnie jest najlepszym tłem dla kolorowych akcentów. To dzięki niej czujemy się trochę jak we śnie zwiedzając tą nietuzinkową przestrzeń.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów salon

„Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem, ale tylko wariaci naprawdę coś są warci ‘’

Charles Lutwidge Dodgson
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów kuchnia
Strefa wypoczynkowa

Zarówno podłoga drewniana jak i mały aneks kuchenny toną w bieli. Delikatnym akcentem są wyjątkowe surrealistyczne płytki we wnęce kuchennej z grafikami Fornasettiego. Natomiast szafkom dolnym nadaje lekkości lustrzany cokół do którego zostały doklejone czerwone toczone nóżki. Pomimo rozmiaru, aneks posiada wszystko, co powinno znaleźć się w kuchni – zlew, małą zmywarkę, płytę, piekarnik i lodówkę. Ze względu na małą powierzchnię i deficyt miejsca blat jest pogłębiony dzięki czemu za powierzchnią roboczą zmieściły się schowki np. na sztućce czy przyprawy.

W strefie wypoczynkowej stoi niewielka dwuosobowa antyczna sofka w tapicerce z przepięknej tkaniny od Ralpha Laurena. Oraz maleńki stoliczek kawowy w formie pionka szachowego.

Naprzeciw okna miejsce na jadalnię. Tam przy starym antycznym stole mamy mieszankę różnych krzeseł – zabytkowe ludwikowskie w oryginalnej tapicerce od Christiana Lacroixa, nowoczesne metalowe oraz krzesło biały królik. Całość oświetlona pięknymi magicznymi lampami-świecznikami, sprawiającymi wrażenie jakby przed chwilą wleciały przez okno. Duży stół rzadko odnajduje się dobrze na tak małych przestrzeniach, jednak jako kluczowy element bajki nie mogło go tu zabraknąć.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów kuchnia detal
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów aneks kuchenny
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów salon sypialnia
Układ funkcjonalny

Bardzo ważny dla odbioru całego wnętrza jest także układ funkcjonalny, który łączy w spójną całość wszystkie strefy mieszkalne – sypialnię, przestrzeń dzienną, jadalnię oraz mały aneks kuchenny. Udało się to osiągnąć dzięki stworzeniu specjalnej wnęki okalającej duże łóżko o szer. 160cm. Od strony wejściowej ściany wnęki zdobi postarzane lustro, które powiększa optycznie nieduży hol i dodaje magicznego klimatu niczym krzywe zwierciadła.  We wnętrzu znajdują się wertykalne  pasy kolorowej  tapicerki, których kontynuacją jest na głównej ścianie tapeta od Wall&Deco z grzbietami książek (tu również ciekawy motyw przeskalowania pasujący do Alicji w Krainie Czarów). Natomiast łóżko celowo zwrócone w stronę okien umożliwia przyjezdnym podziwianie widoków podczas wypoczynku. Choć wejście do łóżka stanowi pewne wyzwanie to można poczuć się jak mała Alicja wchodząca do króliczej nory.

Ponieważ budynek ma standard hotelowy w apartamentach znajduje się wiele systemów (klimatyzacja, ochrona przeciwpożarowa  itp.). Z tego powodu  sufit podwieszany ma dość sporą wysokość. Aby nieco ukryć i zniwelować jego obecność, całość sufitu w części dziennej odcina niebieski kolor, który tuszuje spory gabaryt zabudowy nad holem i kuchnią.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów hol
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów hol wieszaki
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów hol 2
Łazienka

Ostatnią niespodzianką  kryjącą się za magicznymi czerwonymi drzwiami jest łazienka. Mocny kolor tylko podkreśla charakter naszego baśniowego apartamentu. Wewnątrz łazienki również płytki z grafikami Fornasettiego rozbudzają naszą wyobraźnię. Przewodnimi kolorami jest biel z akcentami czerni oraz czerwieni podobnie jak w taliach kart. Jedyny błękitny akcent to mała szafka zamykana na klucz wykonana z litego drewna według naszego projektu. Do podkreślenia retro charakteru dobrałyśmy czarną fugę do wykończenia płytek. Głównym akcentem przyciągającym naszą uwagę jest umywalka w kształcie filiżanki w osi wejścia. Nad nią wkomponowane w płytki lustro podświetlone z góry przez kinkiet w kształcie głowy goryla. Podłoga w łazience w formie dywanu z płytek w formacie 10x10cm była sporym wyzwaniem dla wykonawców.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów drzwi łazienka
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów łazienka
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów łazienka detal
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów łazienka umywalka
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów łazienka wejście
ZDJĘCIA: Foto&mohito
DODATKI: Euforma

Układ funkcjonalny


uklad funkcjonalny studio kreatura alicja w krainie czarow
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się