Architekt wnętrz / Gdynia / Gdańsk / SopotArchitekt wnętrz / Gdynia / Gdańsk / SopotArchitekt wnętrz / Gdynia / Gdańsk / SopotArchitekt wnętrz / Gdynia / Gdańsk / Sopot
  • PORTFOLIO
  • OFERTA
  • O NAS
  • BLOG
  • KONTAKT
  • PORTFOLIO
  • OFERTA
  • O NAS
  • BLOG
  • KONTAKT
dom na warmii projekt okładka
maj
01

Dom na Warmii

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

Dom na Warmii

– W duchu minimalizmu –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Połączenie minimalizmu z elegancją ponadczasowych materiałów, a wszystko w otoczeniu odświeżającego koloru.

lekka sofa dom na warmii
Główne założenia projektowe

Inwestorzy zgłosili się do nas z projektem wnętrz do domu na Warmii powstającego w technologii modułowej. Projekt domu powstał na ich zamówienie. W związku z tym nie wykonywałyśmy tym razem dużych zmian w układzie poza samymi instalacjami i mogłyśmy się od razu skoncentrować na koncepcji stylistycznej :)

Główne elementy, które wybijały się w otrzymanym przez nas na początku briefie to:

  • Inwestorom bliski był minimalizm. Odzwierciedlał to także projekt architektoniczny. Naszym zadaniem było pozostanie w tym duchu i stworzenie przestrzeni, która w efekcie będzie bardzo przytulna, ale nie zabraknie w niej z nuty elegancji.
  • Ważnym elementem wnętrz miał być również kolor. Przewija się on wyraźnie we wszystkich kolejnych pomieszczeniach i porządkuje całą koncepcję.
  • Założenia stylistyczne były równie ważne jak aspekty funkcjonalne. W związku z tym, że była to któraś kolejna planowana przez Inwestorów przestrzeń, mieli już dość sporo precyzyjnych wymagań dotyczących funkcjonalności, którym musiałyśmy sprostać :) A przede wszystkim zaprojektować te detale w taki sposób, by były subtelne w odbiorze.
  • Zastosowanie dobrej jakości ponadczasowych materiałów, jak kamień i drewno.
  • Warte podkreślenia jest także to, że decydując się na dom modułowy Klienci chcieli zaoszczędzić czas na realizacji i móc się szybko wprowadzić. W związku z tym projekt powstawał przed budową domu na podstawie wymiarów architektonicznych. Powstały projekt musiał być bardzo szczegółowy by mógł być wykonalny zdalnie bez naszego nadzoru:)

Strefa wejścia

Strefa wejścia w tym projekcie została bardzo ciekawie zaplanowana już na etapie projektu architektonicznego. Wchodząc do domu mamy przed sobą hol wejściowy z siedziskiem, szafami i dekoracyjną ścianą z wieszakami. Jednocześnie od razu w oddali widzimy salon. Dobre doświetlenie przestrzeni dziennej i ustawienie sofy naprzeciw wejścia daje bardzo zapraszający efekt. Jednocześnie skręcając od wejścia w lewo możemy od razu znaleźć się w kuchni. Jest ona również otwarta na strefę dzienną, a konkretnie jadalnię. W związku z połączeniem tych przestrzeni, ważne było by koncepcja wejścia była bardzo minimalistyczna. Tak, aby nie wprowadzać zbytnich podziałów i wrażenia bałaganu. Dlatego mamy tu kilka delikatnych rozwiązań.

Na całej posadzce zastosowałyśmy spore kafle z delikatnym efektem kamienia. Kafle sięgają od ściany do ściany holu minimalizując widoczne fugi. Korytarz przy wejściu łączy z kuchnią wspólna linia oświetlenia. Na końcu korytarza przy wejściu do gabinetu i łazienki gościnnej znajduje się grafika. Cały kubik ukrywający szafy w holu i wejście do łazienki dla gości ma kolor drewna. Ta zabudowa przechodzi też wizualnie do salonu w miejscu tv.

Po przeciwnej stronie zaprojektowałyśmy ścianę o delikatnym odcieniu błękitu. Cała zabudowa, listwowanie, ściana i tapicerka na siedzisku dają wrażenie monokoloru. W listwach znalazły się też zaprojektowane przez nas wieszaki. Te detale to jedyne elementy przełamujące błękit.

dom na warmii siedzisko w holu
dom na warmii hol wejściowy
ściana w monokolorze
dom na warmii detal wieszaków

Kuchnia

Kuchnia w domu na Warmii znajduje się bardzo blisko wejścia i jest także doświetlona dużą witryną. Tak jak i hol otwarta jest na strefę dzienną. Wyspa znajdująca się w jej centrum jest wizualnym przedłużeniem stołu jadalnianego.

To ta wyspa jest centrum kuchni. Łączy się ze stołem jadalnianym. Inwestorom zależało na zaplanowaniu miejsca do zjedzenia szybkiego śniadania. Ważne było także odzielenie od strefy przygotowywania posiłków. Dlatego stół nawiązuje formą do stołu jadalnianego.
W wyspie znajduje się także płyta indukcyjna. By nadać jej lekkości i nie zaburzyć wyglądu okapem, zaprojektowałyśmy płytę z wbudowanym wyciągniem z Bory. Dzięki temu nad blatem mogła się znaleźć jedynie minimalistyczna lampa. Płyta licuje się z pięknym kamiennym blatem. W wyspie znalazło się też miejsce na pomocniczy mały zlew do mycia warzyw.

Zabudowa we wnęce kryje drugi zlew i pozostałe sprzęty AGD. Dla nadania jej większej lekkości bezpośrednio nad blatem nie nie ma szafek wiszących. Efektu elegancji nadają też ultra matowe fronty szafek z Fornera w odcieniu beżu.

Przeciwległa ściana za wyspą zawiera podręczne spiżarki wykończone drewnem. Obok są dwa osobne barki do przygotowywania ciepłych napojów i drinków. Barki zostały wykonane z efektownej antracytowej płyty i mają podświetlane witryny z miejscem na szkło i wina. Tam też jest czajnik, ekspres, potrzebne akcesoria, a także uchwyty na różnego typu kieliszki. Dzięki temu wszystkie potrzebne elementy są pod ręką.

kuchnia bez okapu
płyta bez okapu

Salon i jadalnia

Strefa dzienna łączy w sobie salon i jadalnię z dużym stołem. To duża, pięknie doświetlona przestrzeń, która jest otwarta od strony holu i kuchni. Zabudowa szaf w holu wejściowym przechodzi płynnie w ścianę z tv zamaskowanym na ciemnym tle.

Od samego wejścia widzimy sofę. W tej przestrzeni meble wolnostojące odgrywały ważną rolę i poświęciłyśmy im dużo czasu. Właściwy wybór był kluczowy, by meble nie przytłaczały mimo sporych gabarytów. Nowoczesny narożnik o delikatnej konstrukcji dał taki właśnie efekt.

Stół jadalniany stoi w osi wyspy kuchennej. Za stołem na ścianie mamy dekoracyjny mural o abstrakcyjnym wzorze. Długo trwały poszukiwania właściwego wzoru. Miał on pasować do wybranego wcześniej przez Klientkę bufetu. Ostatecznie wybrałyśmy wzór z marki Glamora. Dostosowałyśmy kolorystykę na zamówienie tak, by mural spasował się z resztą elementów.

dom na warmii salon
mural w jadalni glamora
duży stół jadalniany

Hol prywatny

Ściana z muralem przy jadalni kryje w sobie jeszcze wejście do stefy prywatnej domu. Hol tej części jest zasłonięty przesuwnym drewnianym skrzydłem drzwiowym. W tej przestrzeni także postawiłyśmy na monokolor w odcieniu świeżego przełamanego błękitu. W związku z tym stolarka drzwiowa w całym holu powstała na wymiar. A to ze względu na niestandardowy kolor. Minimalistyczny efekt podkreśla też szynoprzewód z oświetleniem. Poza drzwiami do sypialni i łazienek w holu kryją się tu też podwójne drzwi żaluzjowe do przestronnej garderoby na rzadziej wykorzystywane ubrania.

błękitny hol prywatny
kolorowy hol

Sypialnia z łazienką prywatną

Sypialnia Inwestorów łączy się z prywatną łazienką i garderobą. Tu dla kontrastu króluje granat. Ciekawym wyborem było zaprojektowanie na prośbę Inwestorów domowej biblioteczki w sypialni. Nad łóżkiem mamy delikatny mural o abstrakcyjnej kompozycji. Wzór jest kontynuowany w przeszyciach zagłówka wykonanego na zamówienie. Naprzeciwko łóżka znalazło się miejsce na niewielkie białe pianino.

biblioteczka w sypialni
mural nad łózkiem dom na warmii
sypialnia z biblioteczką

Łazienka przy sypialni jest jedynym pomieszczeniem bez dodatku kolorów. Postawiłyśmy w niej na ciepłą szarość w imitującej kamień kolekcji płytek i drewno. Tu minimalistyczny efekt osiągnęłyśmy przez prostotę form, a także wielkoformatowe płytki, które pozwoliły zminimalizować ilość fug. Niemałą rolę grają też delikatne detale jak wyoblona szafka pod umywalki i elegancka armatura. Duży podwójny prysznic z deszczownicą i kaskadą jest ukryty we wnęce.

dom na warmii łazienka prywatna
wyoblona szafka w łazience
prysznic we wnęce
łazienka przy sypialni prywatnej

Łazienka dzieci

Projektując łazienkę dla dzieci postanowiłyśmy dodać w niej trochę subtelnych kolorów, ale w taki sposób, by pozostała ponadczasowa. Bazę stanowią płytki z kolekcji Tubądzin Cielo E Terra w trzech pastelowych odcieniach. Elementami dodającymi świeżości są błękitny dekoracyjny grzejnik i otwarte półki oraz uchwyty.  Całość jest delikatna i spójna z resztą domu.

łazienka dla dzieci cielo e terra
dom na warmii pastelowa łazienka dzieci

Gabinet / pokój do relaksu

To pomieszczenie znajduje się blisko wejścia do domu i od początku miało pełnić zróżnicowane funkcje. Łączy ono możliwość pracy i wypoczynek, a także nocowanie gości. Inwestorom zależało na stanowisku do pracy z dużą ilością miejsca do przechowywania. Z tego wzgledu zabudowana została ściana z jednym oknem. Wokół okna powstało też siedzisko. W obszernej wnęce znalazł się duży materac z wysokim miękkim zagłówkiem dookoła i dodatkowym łóżkiem wysuwanym z szuflad. To miejsce zaprojektowane do relaksu, z możliwością obejrzenia tv.

siedzisko w oknie
dom na warmii gabinet ze strefą relaksu

Łazienka gościnna

Łazienka gościnna znajduje się w obrębie strefy wejścia, a jednocześnie naprzeciwko gabinetu pełniącego też funkcję pokoju gościnnego. Z tego względu poza toaletą mamy tu także prysznic. Tu minimalizmu dodają także duże kafle z kolekcji Tubądzina Cielo E Terra. Odcienie z tej kolekcji przewijają się w różnych pomieszczeniach tego projektu ze względu na przyjemną i szeroką paletę beży i odcieni pastelowych. W tej łazience gładkie powierzchnie monokolorystycznych płytek zostały zestawione z elegancką armaturą w kolorze czarnego chromu. Efekt budują także takie detale jak szafka nad geberitem wykończona płytkami na frontach.

minimalistyczna łazienka gościnna
łazienka cielo e terra

Układ funkcjonalny


dom na warmii plan domu
ZDJĘCIA: Foto&mohito
Alicja w Krainie Czarów
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

metamorfoza sypialni w bloku z wielkiej płyty
lut
20

Metamorfoza w bloku z wielkiej płyty

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

W otoczeniu rattanu

– Nowe potrzeby w starym budownictwie –

Metrów
Użytkowników (+kot:)
WYZWANIE:

Gruntowny remont mieszkania w wielkiej płycie i funkcjonalne zaprojektowanie wygodnego apartamentu na lata dla dojrzałej pary z kotem.

salin metamorfoza w bloku z wielkiej płyty
Główne założenia projektowe

Sama metamorfoza w bloku z wielkiej płyty stanowi spore wyzwanie. Dostosowanie tego mieszkania do nowych wymogów i zmieniających się potrzeb to drugie.  Inwestorom zależało  na wprowadzeniu licznych zmian funkcjonalnych, które ułatwią im codziennie funkcjonowanie i dostosują przestrzeń do ich rytmu życia, a także zapewnią kilka nowych udogodnień. Metraż mieszkania był dość niewielki, więc nie było łatwo znaleźć miejsca na gromadzone przez lata przedmioty :) Ale na szczęście nie ma rzeczy niemożliwych:)

Główne elementy, na którym zależało Inwestorom:

  • Delikatne odseparowanie strefy wejścia tak, by oddzielić ją wizualnie od salonu a jednocześnie dodać przestrzeń na przechowywanie, której wcześniej brakowało
  • Inwestorzy dużo gotowali, więc potrzebowali znacznego zwiększenia zarówno przestrzeni roboczej kuchni jak i miejsca do przechowywania. Klienci preferowali także odzielenie kuchni od salonu
  • Wydzielenie dużego prysznica w łazience
  • Nadania mieszkaniu ciepłego i domowego klimatu
  • Zapanowanie nad szykującą się kompletną demolką :P Należało wymienić wszystkie instalacje i wykonać liczne demontaże, bo jak to w starym budownictwie bywa, kolejni lokatorzy dodawali do mieszkania „warstwy” ;) A mieszkanie to nie ogr:)

Największym wyzwaniem było maksymalne wykorzystanie tego niewielkiego metrażu tak, by zrealizować oczekiwania funkcjonalne, a jednocześnie uporządkować całą przestrzeń.

A tak było

Kilka ujęć pokazujących stan mieszkania sprzed metamorfozy.

salon z jadalnią
Jak finalnie rozwiązałyśmy te problemy?

Zaproponowałyśmy Inwestorom kilka wariantów układu, ale bardzo szybko podjęli decyzję i wybrali wariant z zabudową odzielającą salon od kuchni. Takie ustawienie stolarki dało możliwość  dodania większej ilości sprzętów AGD, cargo na minispiżarkę, a jednocześnie miejsce na przechowywanie od strony salonu. Zniwelowało także widoczność kuchni, dzięki czemu przestrzeń dzienna stała się wizualnie bardziej uporządkowana. Inwestorom podobało się, że artystyczny nieład po gotowaniu nie będzie zakłócać wypoczynku ;)

Kolejną bardzo ważną modyfikacją była przebudowa ściany wydzielającej łazienkę od holu. Zmieniłyśmy jej układ i przeniosłyśmy pralkę na zewnątrz łazienki. Uwolniło to niewielką łazienkę tak, by mimo wszystko udało się zaprojektować w niej przestronny prysznic. Ściana z wejściem do łazienki została przez nas w całości zagospodarowana na przechowywanie – zarówno części gospodarczej jak i odzieży wierzchniej. Dzięki temu każda z osobnych funkcji zyskała też przynależne jej miejsce.

By maksymalnie ujednolicić całość, zlicowałyśmy zabudowę ze ścianą w salonie, a w jej środku ulokowałyśmy wejście do łazienki. Całość wraz z drzwiami została wykonana przez stolarza na wymiar, dzięki czemu wygląda spójnie i prosto. Zastosowanie jednej posadzki płynnie przechodzącej z holu do łazienki i kuchni również dało wrażenie porządku. Płytki z delikatnym efektem tkaniny współgrają z naturalnnym rattanem zastosowanym we frontach.

Elementem ujednolicającym całość apartamentu była kolorystyka, czyli postawienie na delikatne odcienie beżu ocieplone naturalnym drewnem. Klimatu dodają też rattanowe fronty.

Hol wejściowy i kuchnia

Po zmianie układu hol wejściowy i kuchnia zostały finalnie oddzielone od strefy dziennej tak, jak życzyli sobie tego Inwestorzy. Zabudowa holu została w całości wykonana z drewna i rattanu. Natomiast kuchnia ma tylko rattanowe fronty szafek wiszących, a w reszcie stolarki zdecydowałyśmy się na monokolor. Delikatne beżowe fronty szafek, ściany i blat powodują, że całość wygląda subtelnie. W przypadku kuchni najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, jak np. dedykowana szafka na stolnicę:) Udało nam się wygospodarować funkcjonalny blat roboczy i sprostać wielu  rygorystycznym wymaganiom dotyczącym elementów do przechowywania w kuchni.

zabudowa holu metamorfoza w bloku z wielkiej płyty
rattanowe fronty
metamorfoza kuchni w bloku z wielkiej płyty
Zabudowa wydzielająca strefę dzienną

Zaplanowana zabudowa odzielająca salon od kuchni została celowo wykonana na niepełną wysokość pomieszczenia. Dodałyśmy w niej także delikatny pionowy prześwit. Od strony salonu przylega do niej stół jadalniany a na plecach znajduje się regał i zabudowane szafki z barkiem. Charakteru dodają stylizowane krzesła, musztardowa lampa Flowerpot oraz okrągły rattanowy kinkiet na ścianie za stołem.

detal zabudowy odzielającej kuchnię od salonu
kinkiet rattanowy
salon metamorfoza mieszkania w bloku z wielkiej płyty
przeszklenie w zabudowie
Łazienka
metamorfoza łazienki w bloku z wielkiej płyty

Metamorfoza w bloku z wielkiej płyty ma swoje uroki jak np. widoczna kanalizacja z piętra wyżej. Takie smaczki wymagały włożenia dużej ilości pracy w to pomieszczenie. Wyzwaniem było ukrycie i zabudowanie nieestetycznych instalacji i jednoczesne stworzenie wrażenia lekkości. Z tego też powodu postawiłyśmy na bardzo jednolitą kolorystykę. Posadzka w łazience jest przedłużeniem holu. Zastosowany dekor z tekstylnym splotem został tutaj uzupełniony gładką beżową bazą.

Jednocześnie takie elementy jak bardzo głęboka i wąska wnęka na umywalkę, wymuszały kreatywność w projektowaniu stolarki. Wysunięta zabudowa samej misy sprawia, że całość nie wygląda przytłaczająco.

tekstylne płytki
metamorfoza łazienki w bloku z wielkiej płyty
Sypialnia

Sypialnia była dość długim, ale jednocześnie wąskim pomieszczeniem, więc zaproponowałyśmy w niej nietypowe ustawienie łóżka w poprzek. Zabudowa została tak dostosowana, by zająć całą szerokość. By podkreślić ten element dodałyśmy nad łóżkiem ramę ala baldachim. Takie ułożenie mebli pozwoliło na wstawienie wygodniejszego łóżka a jednocześnie na zwiększenie dostępnej przestrzeni i optyczne skrócenie długiego pomeiszczenia. Metamorfoza w bloku z wielkiej płyty zawsze wymusza niestandardowe rozwiązania by sprostać współczesnemu poszukiwaniu komfortu.

Jednym z detali, na którym bardzo zależało Inwestorom był motyw marynistyczny. W związku z tym zaprojektowałyśmy zagłówek z wykorzystaniem grafiki na tkaninie. Długie poszukiwania odpowiedniego wzoru zwieńczył reprint z biblioteki jednego z zagranicznych instytutów, którzy odsprzedawał tego typu licencje ze skanów startych książek. Beżowa kolorystyka i delikatne drewniane dodatki w postaci listew czy stolików tworzą spokojny i przytulny klimat.

wejście do sypialni metamorfoza w bloku z wielkiej płyty
zagłówek tapicerowany z motywem marynistycznym
zabudowa w sypialni

Układ funkcjonalny


metamorfoza w bloku z wielkiej płyty układ funkcjonalny
ZDJĘCIA: Foto&mohito
Alicja w Krainie Czarów
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

jasne jak słońce studio kreatura miniatura
lis
16

Jasne jak słońce

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

Jasne jak słońce

– Jasne mieszkanie z dodatkiem koloru –

Metry
Użytkowników (+2 koty:)
WYZWANIE:

Zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni dziennej spełniającej wymagania Inwestorów i dwóch czworonożnych członków rodziny :) Stworzenie ciepłej i jasnej przestrzeni do życia dla rodziny.

jasne mieszkanie widok na salon
Główne założenia projektowe

Mieszkanie, z którym zgłosili się do nas Inwestorzy charakteryzowało się dość nietypowym układem. Mimo dużej powierzchni posiadało niezbyt korzystny układ pomieszczeń, który nie pozwalał w pełni wykorzystać jego potencjału. Głównym elementem utrudniającym aranżację była bardzo długa ściana ustawiona pod kątem, która wyznaczała kuchnię i salon. Oprócz tego dużo miejsca marnowało się na komunikację, nie kompensując tego również odpowiednią ilością przestrzeni do przechowywania. Mimo takich zalet jak lokalizacja na parterze, kilka wyjść do ogrodu otaczającego mieszkanie i dobre doświetlenie, przestrzeń wymagała wiele pracy.

Główne elementy, które musiałyśmy wziąć pod uwagę:

  • Połączenie kuchni z salonem – istniejący układ zakładał dwa osobne pomieszczenia, co ograniczało ilość światła i optycznie zmniejszało przestrzeń, natomiast Inwestorom zależało, by było to bardzo jasne mieszkanie.
  • Stworzenie dużej przestrzeni roboczej w kuchni i dodanie miejsca na zjedzenie śniadania.
  • Zaprojektowanie jasnej, przutulnej i funkcjonalnej przestrzeni dziennej dla rodziny z dziećmi.
  • Wygospodarowanie miejsca w łazience w sypialni na wannę wolnostojącą.
  • Zwiększenie ilości miejsca do przechowywania.
  • Zaplanowanie miejsca dla dwóch dodatkowych czworonożnych domowników – 2 koty.

Jak widać wyzwań było niemało. Prace nad układem funkcjonalnym były dość intensywne. Ostatecznie zaproponowałyśmy kilka nietypowych rozwiązań i modyfikację układu wiekszości ścian wewnętrznych wydzielających salon, kuchnię i hol. Zmiany na pierwszy rzut oka mogą się wydawać małe, ale dały znaczące korzyści.

Pierwotny układ funckjonalny
  • Układ funkcjonalny w aranżacji dewelopera.

  • jasne jak słońce studio kreatura układ funkcjonalny

    Nasza aranżacja rzutu mieszkania.

Porównanie pierwotnej i końcowej wersji rzutu mieszkania. Kliknij by powiększyć zdjęcia.

jasne mieszkanie widok na salon
Co się w takim razie zmieniło?

Zaproponowałyśmy kilka nietypowych modyfikacji, które umożliwiły osiągnięcie celów.

  1. Otworzyłyśmy kuchnię na salon jednocześnie usuwając do niej osobne wejście. Dzięki temu udało się zaprojektować dłuższe ciągi robocze. Mimo metrażu kuchnia stanowiła niemałe wyzwanie – duży szacht w centrum, wejście i dodatkowe okno, a także skośna ściana i grzejniki skutecznie utrudniały nieprzerwany ciąg roboczy. W zaproponowanej wersji powstały dwa długie oddalone od siebie blaty. Łacznikiem jest stół śniadaniowy wysokości wyspy, który ułatwia przygotowywanie posiłków.
  2. Zlikwidowanie wejścia do kuchni umożliwiło też powiększenie sypialni i wydzielenie w niej przeszklonej garderoby.
  3. Wejście do sypialni zostało zlicowane z dużą zabudową w holu, która z kolei powstała poprzez usunięcie wcześniejszej niewielkiej garderoby. Tym samym zliwelowałyśmy ilość trudnodostępnych narożników tworząc dużą przestrzeń do przechowywania. Opócz szaf udało się też wydzielić niewielki schowek gospodarczy na pralkę i suszarkę, uwalniając tym samym łazienki.
  4. Po przeniesieniu szafy w sypialni, powiększyłyśmy łazienkę, by zmieścić w niej wannę wolnostojącą. Zaproponowałyśmy tam też nietypowe rozwiązanie. Było to mianowicie przeszklenie w łazience, które ładnie doświetliło to pomieszczenie. Jednocześnie zasłony za przeszkleniem umożliwiają zachowanie większej intymności.
jasne mieszkanie stół jadalniany i biblioteka
Hol wejściowy, kuchnia i część dzienna

Dominującym elementem od wejścia do mieszkania jest długa błękitna ściana ukrywająca jednocześnie szafy i wejście do sypialni. Sprytny otwór w dolnej szafce kryje też estetyczne miejsce na kocie kuwety. Delikatny błękitno-zielonkawy kolor przewija się także w innych elementach dekoracyjnych ożywiając teo jasne mieszkanie. Po prawej stronie od wejścia zaplanowałyśmy też wieszaki połączone z półkami do wspiania dla kotów. W przestrzeń holu wejściowego zostały także wpasowane wzorzyste płytki gresowe w drewnianej opasce.

jasne mieszkanie lokatorzy
jasne jak słońce hol wieszaki
jasne mieszkanie hol wejściowy
jasne mieszkanie hol koty
jasne jak słońce ściana z tv

Zmiana układu kuchni pozwoliła na wyeksponowanie widoku za oknem teraz znajdującego się w osi wejścia. Kuchenna zabudowa została podzielona na dwa główne ciągi po dwóch stronach wyjścia do ogrodu. Ciąg ukryty za kominem zawiera zlewozmywak, zmywarkę i płytę. Druga część zabudowy umieszczona pod skośną ścianą została tak zaprojektowana, by nie odciąć się zbyt wizualnie od salonu. Dlatego zabudowa z lodówką nie jest pełnej wysokości.
Nietypowy kształt kuchni powieliłyśmy w formie wyspy / barku śniadaniowego stojącego w centrum. Tworzy on nie tylko dodatkową przestrzeń roboczą niwelując odległość między blatami, ale jest też przyjemnym sercem kuchni, gdzie można usiąść i zjeść szybki posiłek. Jego blat celowo odróżnia się materiałem od pozostałych blatów kuchennych, by upodobnić wyspę do stołu.

Skośną ścianę wydzielającą salon i kuchnię postanowiłyśmy wykorzystać jako atut i zaprojektowałyśmy do niej celowo ułożoną pod skosem posadzkę z niewielkich cegiełek. Płytki nad blatem powtarzają ten schemat. Obie kolekcje płytek nawiązują do błekitnych akcentów ożywiających to jasne mieszkanie.

jasne mieszkanie wejście do kuchni
jasne jak słońce kuchnia
jasne mieszkanie błękitna zabudowa w kuchni
Sypialnia z łazienką

W sypialni i łazience króluje ciemniejsza kolorystyka nadająca klimatu. W rogu przy wejściu wydzieliłyśmy sporą garderobę wykończoną w kolorze drewna ze szklanymi frontami. Podświetlenie i takie detale jak czarne drążki oraz wysuwane półki dodają poczucia luksusu.
Dalej mamy łóżko z dużym tapicerowanym zagłówkiem i muralem z ujęciem nocnego lasu. Naprzeciwko łóżka znalazło się też miejsce na tv.

Łazienka dzięki powiększeniu zmieściła wannę wolnostojącą. Duże przeszklenie wprowadza do wnętrza światło dzienne. Łazienka wewnątrz jest w całości grafitowa z akcentami drewna. Grafitowe płytki z trójwymiarowym efektem zostały uzupełnione o czarną armaturę i oświetlenie. W przestrzeni sypialnianej to jasne mieszkanie nabiera innego charakteru. Ciemniejsza kolorystyska sypialni kontrastuje z resztą mieszkania i daje odpocząć. Fornirowana zabudowa nad geberitem chowa dodatkowe szafki do przechowywania.

szara sypialnia
jasne mieszkanie sypialnia z tv
ciemna łazienka detal lustra
ciemna łazienka szafka z umywalką
ciemna łazienka z przeszkleniem
ciemna łazienka widok z sypialni
ciemna łazienka detal drabinki w łazience
Pokój dziecięcy

Pokój dla dwóch dziewczynek został zaprojektowany w duchu maksymalnej prostoty. Głównym elementem dekoracyjnym jest mural z grafiką lasu, przy którym stoją dwa łóżka – domki. W reszcie pokoju przeważa niska zabudowa, by dzieci mogły samodzielnie korzystać z półek. Było to także możliwe dzięki zlikwidowaniu garderoby w holu i dodaniu w pokoju dziecięcym wnęki na szafę ubraniową.

jasne mieszkanie pokój dziecięcy
jasne mieszkanie siedzisko pod oknem dla dzieci
jasne mieszkanie pokój dziecięcy drewno
Łazienka z prysznicem

Druga łazienka w apartamencie została zaprojektowana z duża kabiną prysznicową walk-in. By uniknąć zbędnych elementów łączących, wykonałyśmy szybę na pełną wysokość pomieszczenia. Elementem dekoracyjnym są płytki podlogowe w graficzny czarno-biały wzór. Dodatkowo ociepla wnętrze imitująca drewno jodełka na ścianie pod prysznicem oraz fornirowana zabudowa geberitu. Wygodna, podwójna umywalka i duże lustro dopełniają całości.

jasne mieszkanie jasna łazienka
jasne mieszkanie detal szafki w łazience
jasne jak słońce drewniana zabudowa w jasnej łazience
jasne mieszkanie płytki w jodełkę
Gabinet

Ostatnie pomieszczenie w apartamencie zostało również utrzymane w ciemniejszej kolorystyce. Jest to pokój do pracy, który jednocześnie okazjonalnie pełni funckję pokoju gościnnego. Pojemna zabudowa nad biurkiem z czarnymi nieregularnymi wstawkami mieści wszystkie potrzebne dokumenty. Oprócz tego, naprzeciwko rozkładanej sofy mieści się też szafa na dodatkowe rzeczy gości.

ciemny gabinet
ciemny gabinet zabudowa nad biurkiem

Układ funkcjonalny


jasne jak słońce studio kreatura układ funkcjonalny
ZDJĘCIA: Foto&mohito
DODATKI: Euforma & Moma Studio
Alicja w Krainie Czarów
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

mieszkanie z antresolą miniatura
lis
12

Mieszkanie z antresolą

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

Mieszkanie z antresolą

– Eklektyczna przestrzeń na Starym Mieście –

Metry
Użytkowników
WYZWANIE:

Maksymalne wykorzystanie niewielkiego lokalu i zaprojektowanie eklektycznej przestrzeni, która będzie z jednej strony pasować do budynku, a z drugiej wprowadzi świeżość i przytulny klimat.

mieszkanie z antresolą wejście na antresolę
Główne założenia projektowe

To niewielkie mieszkanie od razu urzekło nas swoją przestrzenią. Charakterystyczne okna zakończone łukiem i widoczna konstrukcja to cechy, które powodują, że mimo bardzo niewielkiego metrażu, przestrzeń robi wrażenie. Jednocześnie znacząca wysokość umożliwiła wprowadzenie w mieszkanie zabudowy z antresolą.

Inwestor zakupił nieruchomość z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Przede wszystkim zadecydowała o tym lokalizacja w odnowionym przez dewelopera budynku znajdującym się pod ochroną konserwatora. Historyczna elewacja dawnego Domu Polskiego i bliskość Głównego Miasta to elementy nadające klimatu przyjezdnym.

Ponieważ Klient trafił do nas jeszcze na etapie zmian deweloperskich, mogłyśmy wprowadzić szereg zmian przez rozpoczęciem wykończenia. To z kolei przyspieszyło zakończenie inwestycji. I tak głównymi założeniami projektu było:

  • Sprostanie wymaganiom funkcjonalnym w tak niewielkim wnętrzu.
  • Stworzenie przestrzeni, która w ciekawy sposób będzie współgrać z historycznym tłem, a także będzie wyróżniać się czymś na rynku inwestycji przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy.
  • Wykorzystanie wysokości wnętrza i stworzenie wewnątrz antresoli.
Układ pierwotny
układ deweloperski przez zmianami
mieszkanie z antresolą widok z wejścia na salon
mieszkanie z antresolą widok ze schodów w dół
mieszkanie z antresolą lustrzany sufit
mieszkanie z antresolą aneks kuchenny
Wprowadzone zmiany układu

Jeszcze na etapie zmian deweloperskich wprowadziłyśmy spore zmiany funkcjonalne, których zadaniem było uporządkowanie przestrzeni.

  • Istniejąca łazienka została trochę powiększona, by wraz z aneksem kuchennym stworzyć jedną linię.
  • Szafa została przeniesiona z salonu do holu wejściowego tworząc miejsce na wkomponowanie schodów.
  • Zaproponowany przez dewelopera ciąg kuchenny połączony z biurkiem został przerwany. Zmieniłyśmy też lokalizację sofy by nadać wnętrzu lekkości.
  • Zmieniłyśmy układ łazienki, by dać poczucie większej przestrzeni wewnątrz.

Te kilka prostych zabiegów pomogło uporządkować przestrzeń i dać więcej swobody w części wypoczynkowej. Powstały w wejściu kubik jest dominującym akcentem wnętrza. Dzięki obłożeniu go w całości beżową płytą stolarską udało nam się ukryć szafę i wejście do łazienki. Ze względu na powstałą nad łazienką antresolę, przestrzeń pod spodem wykończyłyśmy lustrem. To natomiast wraz z wpuszczonym centralnie oświetleniem daje zaskakujący efekt w wejściu.

mieszkanie z antresolą widok na salon
mieszkanie z antresolą detal szafek
mieszkanie z antresolą materac na górze
Cechy charakterystyczne

Krawędź antresoli wyznaczył podciąg znajdujący się wewnątrz lokalu. W nim powstał też regał dostępny od strony materaca. Brak pełnych pleców regału od strony holu daje też widok na oświetlenie umieszczone za belką, które pełni rolę dekoracyjną.

Najbardziej przekornym elementem wnętrza jest jednak kolorystyka. Połączyłyśmy ciepłą biel i delikatne beże, które tworzą razem przytulną bazę i rozświetlają tę niewielką przestrzeń. Ożywia je natomiast kolorowy patchwork w wejściu, który jest kontynuowany także w posadzce łazienki. Akcenty w postaci dekoracyjnych rdzawych cegiełek, łososiowe i różowe dodatki przełamują spokojne sztukaterie ścienne i delikatne owalne płyciny. Całość daje bardzo eklektyczny efekt.

mieszkanie z antresolą wejście do łazienki
mieszkanie z antresolą szafka pod umywalkę
mieszkanie z antresolą kolorowe płytki
mieszkanie z antresolą detal łazienki
ZDJĘCIA: Foto&mohito

Układ funkcjonalny


Alicja w Krainie Czarów
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

Biały kot studio kreatura miniatura
lis
08

Biały kot

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

Biały kot

– Magiczny apartament na wynajem z Krainy Czarów –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Zaprojektowanie apartamentu na wynajem w Gdańsku, który wyróżni się magicznym klimatem i na długo pozostanie w pamięci gości.

biały kot mural
Główne założenia projektowe

Ta realizacja to jeden z dwóch magicznych apartamentów na wynajem w Gdańsku, których motywem przewodnim jest Kraina Czarów. TUTAJ możesz zobaczyć jego parę, czyli apartament Alicja w Krainie Czarów. Dla wyróżnienia główną inspiracją Białego Kota jest Stare Miasto w Gdańsku. Jego przepiękna panorama rozciąga się za oknami. Dlatego kolory występujące we wnętrzu nawiązują do fasad barwnych kamienic przy Długim Pobrzeżu.

Już od strefy wejściowej nasz wzrok przyciąga błękitna, antyczna szafa z delikatnymi malowanymi zdobieniami. Aż ciężko pohamować się by nie zajrzeć do jej wnętrza w poszukiwaniu magicznego przejścia do innego świata.  Tuż za nią jest lustrzana ściana powiększająca optycznie cały hol. Kryje ona również schowek na walizki przyjezdnych gości.
W całym apartamencie podłoga wykonana jest z mikrocementu. Materiał ten jest zupełnie odporny na zalania, co w przypadku apartamentu na wynajem ma niemałe znaczenie. Jednocześnie jednokolorowa powierzchnia wizualnie ujednolica i powiększa przestrzeń.

Następnie przechodzimy przez zabudowę w kształcie łuku, kóra prowadzi do głównego pomieszczenia. Naprzeciw widzimy piękną panoramę. Bardzo ważnym elementem była ekspozycja tego widoku. Dlatego też zlikwidowałyśmy pierwotny podział na 2 pokoje. Tak właśnie powstała jedna otwarta przestrzeń, dzięki której już od progu podziwiamy magiczny Gdańsk.

biały kot część kuchenna

„Wyobraźnia jest jedyną bronią w walce z rzeczywistością”

Kot z Cheshire
biały kot strefa wypoczykowa
Podział stref

Cały apartament podzieliłyśmy na 4 umowne części sąsiadujące ze sobą. Wyróżniłyśmy strefę sypialnianą, kąpielową, kuchenną oraz wypoczynkową. Mimo przeznaczenia apartamentu na wynajem, starałyśmy się zapewnić gościom maksymalny komfort i dać poczucie odrobiny luksusu.
W strefie sypialnianej zależało nam aby z wygodnego łóżka można było podziwiać piękne widoki. Dlatego też znalazło się ono najbliżej okien. Zabudowa łóżka składa się z 2 wysokich zagłówków ustawionych po przeciwnych jego końcach. To natomiast daje dowolność w wyborze strony spania przez gości. Co więcej, stolarska zabudowa w której jest ukryty niższy zagłówek, z drugiej strony posiada miejsce na TV oraz małą szafkę RTV. Całość wykańczył drewniany fornir zabarwiany na niebieski kolor. Zagłówek oddziela też subtelnie strefę spania od strefy dziennej i nie przesłania widoku na miasto.

Kolejnym istotnym elementem dekoracyjnym w przestrzeni dziennej jest zabudowa w kształcie łuków. W ich kwaterach znajdują się kolorowe murale, które zostały wykonane według naszego projektu przez młodych artystów – grafika Kamila Pelę oraz malarza Marcina Prusa. Murale nawiązują tematyką do dawnego mieszczańskiego życia. Inspirowałyśmy się  dziełem Piero della Francesca – portretem Federica da Montefeltro i jego żony, Battisty Sforzy. W tym typowym renesansowym dyptyku kobieta i mężczyzna stoją twarzami zwróconymi do siebie na jednobarwnym tle. Mimo walorów artystycznych nie zapomniałyśmy także o stronie praktycznej. Nasze tapety zostały dodatkowo zabezpieczone specjalną żywicą, przez co są wodoodporne. Zastosowanie wodoodpornych materiałów umożliwiło ustawienie wolnostojącej wanny na tle artystycznych grafik bez lęku o ich szybką degradację. Sama wanna też jest ciekawym elementem. Została wykonana z Cristalmoodu – tnowego rodzaju przezroczystej żywicy poliestrowej, do której dodawane są pigmenty. Materiał wlewa się do form, a po zastygnięciu każdy model jest ręcznie szlifowany i polerowany.

biały kot aneks kuchenny
biały kot detale stołu
biały kot murale w łukach
biały kot część sypialniana
Strefa dzienna

Po drugiej stronie strefy kąpielowej stoi niewielki okrągły stół oraz ukryty we wnęce aneks kuchenny. Stolarska zabudowa została precyzyjnie dopasowana do kształtu wnęki tak aby nie pojawiły się kolizje przy otwieraniu frontów górnych szafek. Powierzchnia robocza podobnie jak w poprzednim apartamencie jest niewielka. Przez pogłębienie szafek zyskałyśmy większy blat oraz wnęki przy ścianie na  kuchenny asortyment. Całość zdobią złote dodatki – uchwyty oraz bateria kuchenna.

Czwartą i ostatnią strefą jest strefa wypoczynkowa. To w niej mieści się wygodna duża sofa z funkcją spania. Sofę zaprojektowałyśmy specjalnie na potrzeby tego apartamentu. Materiał tapicerki to klasyczna lekko postarzana tkanina doskonale pasująca do tego wnętrza. Jej główną ozdobą są poduszki na oparciu celowo różnice się formatem i kolorem.

Z holu wejściowego przechodzimy także do niewielkiej łazienki. Jej powierzchnię pomniejszyłyśmy na rzecz powiększenia części dziennej i stworzenia w niej miejsca na wannę. Pomimo niewielkich rozmiarów udało się zagospodarować prysznic walk -in, wolnostojącą umywalkę oraz zabudowę geberitu z ukrytymi szafkami. Ponieważ drzwi w kasecie do łazienki bezpośrednio graniczą z prysznicem, zostały wykonane z wodoodpornego materiału.

biały kot widok na panoramę gdańska
Łazienka

W całej łazience króluje delikatny błękit. Ze względu na obniżenie sufitu pomieszczenie nie jest wysokie. Dlatego to wertykalne płytki w formie trójkątów oraz smukła umywalka wizualnie tuszują niską wysokość. Na ścianie dodatkowo dopasowane kolorystycznie do całej armatury lustro również wnosi sporo finezji. Lustro jest autorską realizacją powstałą według naszego projektu.  Jest specjalnie zamontowane na lekkim dystansie od płytek. Z pewnością barwnym akcentem są tu małe płytki 20x20cm przypominające radosną mozaikę z ceramiki użytkowej.

biały kot szafa w holu
biały kot wejście do łazienki
biały kot błekitna łazienka
biały kot łazienka z umywalką wolnostojącą
ZDJĘCIA: Foto&mohito
DODATKI: Euforma

Układ funkcjonalny


biały kot apartament na wynajem w gdansku układ funkcjonalny
Alicja w Krainie Czarów
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

atudio kreatura alicja w krainie czarów
lis
08

Alicja w Krainie Czarów

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

Alicja w Krainie Czarów

– Baśniowy apartament na wynajem –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Stworzenie w pełni funkcjonalnego apartamentu na wynajem, który będzie się wyróżniał oryginalnymi rozwiązaniami i baśniowym klimatem.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów jadalnia
Główne założenia projektowe

Nasz baśniowy apartament na wynajem nigdy by nie powstał bez Inwestorów, którzy dali nam całkowicie wolną rękę i bardzo entuzjastycznie podchodzili do wszystkich, nawet najbardziej odważnych i szalonych pomysłów. Jest on jednym z dwóch projektów tworzących parę, które wykonałyśmy dla tych samych klientów. TUTAJ możecie zobaczyć drugi z nich, czyli Białego Kota.
Najważniejsze wyzwania projektowe z jakimi przyszło nam się zmierzyć to:

    1. Stworzenie w małym apartamencie na wynajem krótkoterminowy wszystkich stref mieszkalnych dla podwyższenia komfortu gości.
    2. Nadanie wnętrzu magicznego baśniowego klimatu wyróżniającego go spośród innych dostępnych na rynku alternatyw.
    3. Wkomponowanie w strefę dzienną dużego antycznego stołu nawiązującego do powieści „Alicja w Krainie Czarów”

Już po przekroczeniu progu wiemy, że wchodzimy do innego świata. Pod naszymi stopami rozlewają się płytki, których kształt prowadzi nas głębiej do wnętrza holu. Po lewej stronie stara antyczna szafa oraz wieszaki w formie dłoni wychodzące ze ściany zapraszają gości do środka. Co więcej, cały apartament jest królestwem bieli, która spaja wszystkie elementy wykończenia oraz wyposażenia a jednocześnie jest najlepszym tłem dla kolorowych akcentów. To dzięki niej czujemy się trochę jak we śnie zwiedzając tą nietuzinkową przestrzeń.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów salon

„Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem, ale tylko wariaci naprawdę coś są warci ‘’

Charles Lutwidge Dodgson
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów kuchnia
Strefa wypoczynkowa

Zarówno podłoga drewniana jak i mały aneks kuchenny toną w bieli. Delikatnym akcentem są wyjątkowe surrealistyczne płytki we wnęce kuchennej z grafikami Fornasettiego. Natomiast szafkom dolnym nadaje lekkości lustrzany cokół do którego zostały doklejone czerwone toczone nóżki. Pomimo rozmiaru, aneks posiada wszystko, co powinno znaleźć się w kuchni – zlew, małą zmywarkę, płytę, piekarnik i lodówkę. Ze względu na małą powierzchnię i deficyt miejsca blat jest pogłębiony dzięki czemu za powierzchnią roboczą zmieściły się schowki np. na sztućce czy przyprawy.

W strefie wypoczynkowej stoi niewielka dwuosobowa antyczna sofka w tapicerce z przepięknej tkaniny od Ralpha Laurena. Oraz maleńki stoliczek kawowy w formie pionka szachowego.

Naprzeciw okna miejsce na jadalnię. Tam przy starym antycznym stole mamy mieszankę różnych krzeseł – zabytkowe ludwikowskie w oryginalnej tapicerce od Christiana Lacroixa, nowoczesne metalowe oraz krzesło biały królik. Całość oświetlona pięknymi magicznymi lampami-świecznikami, sprawiającymi wrażenie jakby przed chwilą wleciały przez okno. Duży stół rzadko odnajduje się dobrze na tak małych przestrzeniach, jednak jako kluczowy element bajki nie mogło go tu zabraknąć.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów kuchnia detal
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów aneks kuchenny
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów salon sypialnia
Układ funkcjonalny

Bardzo ważny dla odbioru całego wnętrza jest także układ funkcjonalny, który łączy w spójną całość wszystkie strefy mieszkalne – sypialnię, przestrzeń dzienną, jadalnię oraz mały aneks kuchenny. Udało się to osiągnąć dzięki stworzeniu specjalnej wnęki okalającej duże łóżko o szer. 160cm. Od strony wejściowej ściany wnęki zdobi postarzane lustro, które powiększa optycznie nieduży hol i dodaje magicznego klimatu niczym krzywe zwierciadła.  We wnętrzu znajdują się wertykalne  pasy kolorowej  tapicerki, których kontynuacją jest na głównej ścianie tapeta od Wall&Deco z grzbietami książek (tu również ciekawy motyw przeskalowania pasujący do Alicji w Krainie Czarów). Natomiast łóżko celowo zwrócone w stronę okien umożliwia przyjezdnym podziwianie widoków podczas wypoczynku. Choć wejście do łóżka stanowi pewne wyzwanie to można poczuć się jak mała Alicja wchodząca do króliczej nory.

Ponieważ budynek ma standard hotelowy w apartamentach znajduje się wiele systemów (klimatyzacja, ochrona przeciwpożarowa  itp.). Z tego powodu  sufit podwieszany ma dość sporą wysokość. Aby nieco ukryć i zniwelować jego obecność, całość sufitu w części dziennej odcina niebieski kolor, który tuszuje spory gabaryt zabudowy nad holem i kuchnią.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów hol
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów hol wieszaki
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów hol 2
Łazienka

Ostatnią niespodzianką  kryjącą się za magicznymi czerwonymi drzwiami jest łazienka. Mocny kolor tylko podkreśla charakter naszego baśniowego apartamentu. Wewnątrz łazienki również płytki z grafikami Fornasettiego rozbudzają naszą wyobraźnię. Przewodnimi kolorami jest biel z akcentami czerni oraz czerwieni podobnie jak w taliach kart. Jedyny błękitny akcent to mała szafka zamykana na klucz wykonana z litego drewna według naszego projektu. Do podkreślenia retro charakteru dobrałyśmy czarną fugę do wykończenia płytek. Głównym akcentem przyciągającym naszą uwagę jest umywalka w kształcie filiżanki w osi wejścia. Nad nią wkomponowane w płytki lustro podświetlone z góry przez kinkiet w kształcie głowy goryla. Podłoga w łazience w formie dywanu z płytek w formacie 10x10cm była sporym wyzwaniem dla wykonawców.

studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów drzwi łazienka
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów łazienka
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów łazienka detal
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów łazienka umywalka
studio kreatura deoplaza alicja w krainie czarów łazienka wejście
ZDJĘCIA: Foto&mohito
DODATKI: Euforma

Układ funkcjonalny


uklad funkcjonalny studio kreatura alicja w krainie czarow
Biały kot
Elegancki apartament z pazurem
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

okładka elegancki apartament z pazurem studio kreatura
wrz
01

Elegancki apartament z pazurem

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

Elegancja z pazurem

– Apartament z nutą przekory –

Metrów
Użytkownik
WYZWANIE:

Zaprojektowanie oryginalnego i funkcjonalnego wnętrza, który sprawdzi się zarówno jako mieszkanie wakacyjne jak i apartament na wynajem.

Elegancki salon z bordową kuchnią. Elegancki apartament z pazurem
Główne założenia projektowe

Inwestorowi zależało na tym, by przestrzeń była nietuzinkowa, a jednocześnie prosta. Dlatego ten elegancki apartament z pazurem łączy w sobie wiele pozornie sprzecznych elementów, które jednak nadają mu oryginalnego charakteru. Udało nam się to osiągnąć dzięki kilku krokom:
1. Wprowadziłyśmy bordo jako dominujący kolor w całym apartamencie. Co więcej ten sam odcień przewija się we wszystkich pomieszczeniach spajając przestrzeń i nadając jej lekko buduarowego charakteru.
2. Zastosowalyśmy drewnianą podłogę w jodełkę francuską w delikatnym, bielonym odcieniu. Z jednej strony nawiązuje ona do eleganckich wnętrz, a z drugiej przez intensywną geometrię podkreśla nowoczesny charakter przestrzeni.
3. Sztukaterię, która kojarzy się z mocno klasyczną estetyką, tu potraktowałyśmy z przymrużeniem oka i uprościłyśmy do granic możliwości.
4. Oprócz tego czarne elementy oraz eleganckie tekstylia nadają całości szyku.

Salon ze sztukaterią. Elegancki apartament z pazurem
Przestrzeń dzienna

Najintensywniejszym akcentem w przestrzeni dziennej jest bordowa zabudowa kuchenna przechodząca płynnie w hol. Jej minimalistyczny wygląd wzmacniają fronty z podfrezowaniami limitujące ilość detali oraz ujednolicona kolorystycznie wnęka z blatem. By to osiągnąć, blat i rękaw nad blatem zaprojektowałyśmy z białego gładkiego konglomeratu.
Idąc dalej, kolor kuchni przechodzi na ścianę. Na tej samej ścianie znajdują się też drzwi z ukrytą ościeżnicą, które prowadzą do sypialni. Co więcej część holu jest również symbolicznie oddzielona obniżonym sufitem ukrywającym klimatyzację. Dodatkowo koresponduje z nim biała posadzka. Natomiast dla przekory przecięłyśmy ją pasem płytek z czarnym wzorem imitującym marmur. Ten dywan prowadzi do łazienki, gdzie znajduje się jego kontynuacja. Co ważne, drzwi do łazienki są wykończone lustrem od strony holu, co pogłębia jeszcze graficzny efekt na posadzce.

Salon z bordową kuchnią i holem. Elegancki apartament z pazurem
Czarny okrągły stół. Elegancki apartament z pazurem
Czarny drewniany stół. Elegancki apartament z pazurem

W kontynuacji, pozostała część salonu jest maksymalnie uproszczona. Dlatego na ścianie widocznej od wejścia z holu zastosowałyśmy proste podziały z pomalowanej na biało sztukaterii i asymetryczą kompozycję z wykonanych przez stolarza plafonów ledowych. W efekcie różnej wielkości koła równoważą geometrię reszty wnętrza. Uzupełnia je czarny drewniany stół jadalniany z prostą bordową lampą wiszącą oraz stoliki kawowe. Również zabudowa pod tv jest prosta, czarna i masywna. Jej tłem jest szara tapeta imitująca zamsz. Zarówno ona jak i zasłony z lejącej się tkaniny są w tym wnętrzu nutą nowoczesnej elegancji.

Salon i jadalnia. Elegancki apartament z pazurem
Czerwona zabudowa kuchenna
Detal blatu kuchennego. Elegancki apartament z pazurem
Biały blat kuchenny. Elegancki apartament z pazurem
Hol wejściowy. Elegancki apartament z pazurem
Wejście do sypialni. Elegancki apartament z pazurem
Sypialnia

Wchodząc do sypialni najpierw zwracamy uwagę na bordowy sufit otoczony sztukaterią. Dzięki niemu i bordowej tapicerce zagłówka łóżka to pomieszczenie idealnie wpisuje się w nasz elegancki apartament z pazurem. Następnie za zagłówkiem zastosowałyśmy na ścianie swobodną wertykalną kompozycję z listew sztukateryjnych. Natomiast czarne dodatki i zasłony z zamszowej w teksturze tkaniny uzupełniają tę przestrzeń. W efekcie pomieszczenie wydaje się być też większe dzięki zabudowanej szafie z frontami wyklejonymi lustrem.

Sypialnia. Elegancki apartament z pazurem
Sztukateria w zagłówku
Bordowy sufit w sypialni
Hol wejściowy z drzwiami do łazienki. Elegancki apartament z pazurem
Płytki Ornamenta Artwork.
Łazienka

W łazience postawiłyśmy na kontrasty. Wszystkie elementy poza zabudową stelaża są czarno białe. Do wnętrza wprowadza nas dywan z płytek z holu, który przechodzi pasem w ścianę za umywalką. Wzór na kaflach dodaje przekory nawiązując do użyłowania marmuru. Ten graficzny efekt wzmocniłyśmy przez umywalkę stojącą na czarnym delikatnym stelażu oraz asymetryczne lustro.
Pozostała część łazienki została wykończona białymi gładkimi płytkami. W efekcie jedyne elementy, które się na nich odcinają to czarna armatura łazienkowa. Dodatkowo ścianę ze stelażem wc jak i szafkę nad nim zaprojektowałyśmy w bordowym odcieniu. Mimo zastosowania prostych gestów wnętrze jest bardzo wyraziste.

Łazienka Ornamenta Artwork. Elegancki apartament z pazurem
Oświetlenie w łazience
Bordowa zabudowa geberitu
Łazienka z bordo. Elegancki apartament z pazurem
ZDJĘCIA: Foto&mohito
DODATKI: Euforma

Układ funkcjonalny


apartament z pazurem układ funkcjonalny
Alicja w Krainie Czarów
Między przeszłością a przyszłością
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

Między przeszłością a przyszłością. Studio Kreatura
wrz
20

Między przeszłością a przyszłością

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

Między przeszłością a przyszłością

– Wnętrze zawieszone między wspomnieniami –

Metrów
Użytkownik
WYZWANIE:

Podstawą było nowoczesne i ponadczasowe wnętrze z antykami, które były w rodzinie Inwestorki od lat a także maksymalne otworzenie przestrzeni, by mieszkanie wydawało się jak najjaśniejsze i najprzestronniejsze.

Między przeszłością a przyszłością. Salon

Projekt apartamentu jest próbą połączenia starego z nowym. Jako realizacja był dla nas niemałym wyzwaniem. Głównym życzeniem Inwestorki było zachowanie mebli, które miały dla niej wartość sentymentalną, a także stworzenie przestrzeni, w której jej pamiątki będą we właściwy sposób wyeksponowane. Inwestorce zależało również na naturalnych materiałach i włączeniu do projektu szkła. W ten sposób powstało połączenie nowoczesnego wnętrza z antykami, w którym wspomnienia grają pierwsze skrzypce.

Główne założenia projektowe

By osiągnąć wymagany efekt zdecydowałyśmy się na kilka kluczowych elementów:
1. Wyeksponowałyśmy antyki. Otoczenie oraz wszystkie dodane elementy są szklane lub w odcieniach bieli. Tutaj trudne było dla nas samo dokonanie wyboru antyków. Zarówno my jak i Inwestorka przeszłyśmy długi proces decyzyjny, które z elementów zastosować, a które pominąć, by mimo różnorodności wyposażenia wnętrze miało nadal nowoczesny charakter.
2. Przeszkliłyśmy jak największą ilość ścian. W ten sposób przestrzeń wydaje się być większa, a wąski hol i długa sypialnia mają więcej naturalnego światła.
3. Połączenie nowoczesności z przeszłością uzyskałyśmy także poprzez unikatowy projekt posadzki z drewna rozbiórkowego. Zostało ono specjalnie przygotowane do takiego wykorzystania. Kolor drewna nawiązuje do mebli i stanowi pomost pomiędzy elementami nowoczesnymi a pamiątkami. Układ desek dopasowałyśmy tak, by podkreślić podział funkcjonalny przestrzeni.
4. Odsłoniłyśmy beton na suficie. Ten element szaleństwa podkreślił surowość wnętrza i nadał mu charakteru. Sufit postanowiłyśmy odsłonić nad całym salonem oraz w części sypialni.

Kuchnia i jadalnia. Między przeszłością a przyszłością.
Salon z kuchnią. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Zabudowa tv. Nowoczesne wnętrze z antykami.

Również detale stanowiły jeden z najważniejszych elementów w tym wnętrzu. Dlatego starałyśmy się, by nowoczesne i użytkowe elementy jak najmniej zakłócały odbiór wnętrza. W związku z tym sastosowałyśmy między innymi zlicowane ze ścianą listwy przypodłogowe, osprzęt elektryczny z ukrytymi pod tynkiem ramkami, wbudowane ukryte akcesoria w łazienkach czy choćby grzejniki kanałowe. Dzięki temu wnętrze jest czyste i uporządkowane.

Salon i kuchnia

Jednym z ciekawszych elementów jest ukryta w salonie kuchnia. Cały aneks ze sprzętami, płytą i zlewozmywakiem  schowałyśmy w zabudowie, która po zamknięciu zlewa się ze ścianą. Uzupełnieniem przestrzeni roboczej jest wyspa, którą wykończyłyśmy postarzanym szkłem. Wyeliminowałyśmy z niej wszystkie sprzęty po to, by nie zakłócać odbioru wnętrza. Natomiast lustro powoduje, że cały monolit delikatnie znika odbijając na swojej powierzchni posadzkę.  Jego postarzana tafla nadaje niepowtarzalny efekt w połączeniu z pozostałymi elementami. Dzięki niej odbijające się w niej elementy przywodzą na myśl stare fotografie. We wnęce kuchennej oraz na blatach zastosowałyśmy jasnoszary granit o delikatnym rysunku. Te zabiegi spowodowały, że wnętrze wypełnione antykami pozostało nowoczesne, a jednocześnie funkcjonalne.

Hol wejściowy i gabinet

Ze względu na układ holu zdecydowałyśmy się na wyburzenie wszystkich ścian i zastąpiłyśmy je przeszkleniami. W ten sposób kręty i ciemny hol rozświetlił się wpadającym przez okna gabinetu światłem.
Oprócz tego od strony wejścia przygotowałyśmy przeszkloną garderobę. By nadać tej przestrzeni klasy wykończyłyśmy wnętrze ciemnym fornirem.
Mimo wszystko to ściana wydzielająca gabinet była dla nas największym wyzwaniem konstrukcyjnym. Jednocześnie miała zniknąć i dać możliwość zamknięcia pomieszczenia, by w razie konieczności służyć za pokój gościnny. Dlatego zdecydowałyśmy się na szło w spawanej ramie, która zsuwa się w jeden panel. Dodatkowo od wewnątrz poprowadziłyśmy szyny pod zasłonę, która w przypadku nocowania gości zapewnia konieczną intymność, a jednocześnie ociepla wnętrze.

Gabinet otwarty. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Gabinet zamknięty. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Hol wejściowy. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Łazienka z sypialnią

Podobny zabieg zastosowałyśmy w sypialni. Wyeliminowałyśmy w niej ściany oddzielające wewnętrzną łazienkę. Dzięki temu długie i wąskie pomieszczenie zamieniło się w elegancki salon kąpielowy. Jedyny element oddzielający łazienkę od sypialni to szklana ścianka w spawanej ramie. Dzięki zastosowaniu w niej specjalnego szkła z folia elektryczną, umożliwiłyśmy uzyskanie prywatności. Za pomocą dołączonego pilota można wybrać czy szkło jest przezierne czy matowe.
By jeszcze bardziej podkreślić połączenie obu stref, zaproponowałyśmy przeciągnięcie kamiennych płytek z białego marmuru z przestrzeni łazienki w zagłówek łóżka. Nieregularny rysunek listew dylatacyjnych w kamieniu współgra z czarną armaturą i detalami. Dodatkową ozdobą jest wolnostojąca umywalka na marmurowym postumencie uzupełniona wiszącą z sufitu baterią.
Kolejno, zależało nam również na ujednoliceniu posadzki w obu pomieszczeniach. Dlatego też zdecydowałyśmy się na mikrocement w odcieniu zbliżonym do betonowego sufitu. Elementem łączącym go z resztą apartamentu są pojedyncze deski zatopione w posadzce.

Łazienka w sypialni. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Łazienka szkło przezierne Nowoczesne wnętrze z antykami.
Łazienka szkło matowe. Nowoczesne wnętrze z antykami.

Jak poprzednio, w tym pomieszczeniu również nowoczesne wnętrze spotyka się z antykami ze zbioru Inwestorki. W tym wypadku są to dwie komody, które służą jako szafki nocne, lampa, lustro w złotej ramie oraz obrazy. Smaczku dodały także eleganckie detale. By pomieszczenie zyskało bardziej minimalistyczny charakter, nawet akcesoria łazienkowe ukryte są w systemie ściennym wykończonym z zewnątrz płytką. Pozostałe elementy użytkowe jak np. toaletka również zaprojektowałyśmy tak, by jak najmniej rzucały się w oczy. Podobnie lustrzana szafa zawiera w sobie wysuwany blat ze skrytką na kosmetyki i podświetlane lustro do makijażu.

Sypialnia. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Druga łazienka

Następna łazienka ze względu na swoją niewielką szerokość jest bardziej zunifikowana kolorystycznie. Dlatego ściany i posadzka zostały wykonane w całości z tych samych płytek kamiennych. Jedynymi elementami, które z nimi kontrastują jest ściana w prysznicu z ciemnym muralem przypominającym historyczny portret oraz wykonana na zamówienie zabudowana kamienna umywalka. Szafki pod spodem mają również fronty z tego samego kamienia. Dodatkowo nad umywalką wisi szafka wykończona lustrem powiększającym przestrzeń. Również otwarty prysznic z wbudowaną w sufit deszczownicą daje wrażenie większej przestronności.
Tutaj również zastosowałyśmy akcesoria w systemie wbudowanym w ścianę. Oświetlenie głównego lustra jest też zlicowane z powierzchnią sufitu.

Mural pod prysznicem. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Grzejnik dekoracyjny. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Łazienka z prysznicem i muralem. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Umywalka z kamienia. Nowoczesne wnętrze z antykami.
Łazienka z prysznicem. Nowoczesne wnętrze z antykami.
ZDJĘCIA: Foto&mohito
DODATKI: Designzoo i MOMA Studio

Układ funkcjonalny


Zobacz wizualizacje tego projektu

Elegancki apartament z pazurem
Kuchnia w bloku
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

studio kreatura kuchnia w bloku
maj
01

Kuchnia w bloku

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

Kuchnia w bloku

– W cieniu PRLu –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Odświeżenie pomieszczenia w PRLowskim bloku i zaplanowanie funkcjonalnej kuchni na niewielkim metrażu.

zabudowa ze sklejki

Kuchnia w bloku niekoniecznie musi być nudna. Głównym założeniem tego projektu było stworzenie eklektycznego wnętrza, które nie będzie „gryzło się” z klasycznym PRLowskim blokiem, a pozwoli na odrobinę zabawy materiałem i wykorzystanie paru zapomnianych atutów. Oczywiście nie mniej istotna była poprawa funkcjonalności na małym metrażu, w którym kuchnia stanowi odrębne pomieszczenie.

Jednym z najważniejszych elementów było odsłonięcie żelbetowej ściana ze wszystkimi jej niedoskonałościami. Widoczne są więc wystające zbrojenia w narożnikach i miejsca po kontaktach a także bruzdy i ubytki. Po skuciu tynku ścianę zabezpieczono także impregnatem. Efekt jest bardzo naturalny (w końcu nie ma tam żadnego udawania:) ) a jednocześnie każdy kolejny „mankament” powoduje, że całość się nie nudzi. Elementem uzupełniającym klimat PRL są duże kafle z efektem przeskalowanego lastryko, które zastosowałyśmy na posadzce i zabudowa ze sklejki malowanej na czarno. Blat został wykonany z czarnego granitu. Satynowe wykończenie ładnie współgra z fakturą betonu.
W ramach przełamania i zabawy stylem górne fronty są inspirowane nutką klasyki. Poza subtelnymi listwami dodatkowo na jednym z nich pojawiają się klasyczne rzeźbione dekoracje, a groźny lecz udomowiony lew pilnuje porządku ;)

Wyzwaniem było również zmieszczenie wszystkich wymaganych sprzętów i tym razem rolę grał już każdy centymetr. Standardowa kuchnia w bloku ma mniej niż 10m2. Ta miała jedynie 7m2. By udało się zmieścić wszystko, co potrzebne, a jednocześnie móc jak najwięcej miejsca przeznaczyć na szuflady, narożnik pozostawiłyśmy jako ślepy. Wymiana okna i dostawienie pod nie dodatkowej ramy umożliwiło również podniesienie blatu na ergonomiczną wysokość. Zrezygnowałyśmy także z drzwi i powiększyłyśny otwór do sufitu. Ten zabieg dodał też trochę przestrzeni.

kuchnia z czarnej sklejki
zabudowa z czarnej sklejki
szafki górne kuchnia w bloku
odsłonięta betonowa ściana
kuchnia w bloku widok od strony przejścia
detal blatu kuchnia w bloku
kuchnia w bloku front szafki
lastryko na posadzce
kuchnia w bloku plafon

Układ funkcjonalny


kuchnia w bloku układ funkcjonalny
Między przeszłością a przyszłością
W południowym słońcu
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

kw.
10

W południowym słońcu

  • Posted By : marta/
  • 0 comments /
  • Under :

W południowym słońcu

– Apartament w Gdyni w argentyńskim klimacie –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Zaplanowanie sypialni połączonej z łazienką i garderobą przy zachowaniu funkcji pokoju gościnnego. Stworzenie indywidualnej i osobistej przestrzeni z wpływami południowych inspiracji.

Wyobraźnia nie stawia nam barier przestrzennych, a ten apartament w Gdyni to takie miejsce, gdzie możemy się położyć w basenie na wygodnych pontonach w słomkowych kapeluszach i tym sposobem dopłynąć do… słonecznej Argentyny. Właściciele będąc silnie związani z tamtejszą kulturą, poprosili nas o stworzenie przestrzeni nowoczesnej i oczywiście funkcjonalnej, ale jednocześnie z oknem na świat za oceanem. W efekcie tej współpracy powstała przestrzeń bardzo indywidualna, ciepła i osobista. Otwartość Inwestorów na nietypowe rozwiązania i nowe, świeże źródła inspiracji pozwoliły nam na sformułowanie kilku jasnych założeń:
1. Nawiązanie do popularnej w tamtym rejonie ceramiki
2. Zastosowanie kolorystyki w palecie barw ziemi z intensywnymi, ciepłymi akcentami,
3. Skoncentrowanie się na naturalnych materiałach jak olejowane drewno, skóra czy tadelakt

Ważnym elementem była również praca nad układem, by mieszkanie sprostało wszystkim oczekiwaniom. Inwestorom marzyła się duża sypialnia połączona z łazienką i garderobą. Jednocześnie niezbędny był pokój gościnny dla przyjeżdżającej z daleka rodziny, a do tego miejsce do pracy w domu. Po wielu intensywnych konsultacjach udało nam się wprowadzić zmiany, które zaspokoiły wszystkie te życzenia. Zaproponowałyśmy układ, w którym dodatkowy pokój został przeznaczony na niewielki, dzienny gabinet z rozkładanym łóżkiem w zabudowie. Dzięki temu wygospodarowana przestrzeń posłużyła na dużą garderobę. Przearanżowanie holu i wejścia do sypialni umożliwiło stworzenie niewielkiego salonu kąpielowego dostępnego z sypialni, w którym zmieścił się także prysznic.

Pierwszym elementem, który przykuwa uwagę od samego wejścia, jest mozaika na ścianie. Okrągła kompozycja została przygotowana przez gdańskich artystów Z Akademii Sztuk Pięknych, Przemka i Olę Garczyńskich. Po konsultacjach z Inwestorami zaprojektowali i stworzyli mozaikę na specjalne zamówienie, dopasowaną kolorystyką do całego wnętrza. Kompozycja jest wyważona, geometryczna i bardzo nowoczesna. Wkomponowane w nią mosiężne listwy przewijają się w detalach także w reszcie mieszkania (Jeśli chcecie zobaczyć więcej ich prac to można je podejrzeć TUTAJ i TUTAJ).

Ten artystyczny detal dominuje nad bardzo delikatnym i stonowanym otoczeniem – jasna, zacierana ręcznie matowa posadzka z mikrocementu łączy strefę dzienną i kuchnię. Dla ocieplenia w salonie dodałyśmy dywan z parkietu w koniakowym odcieniu. Pazura dodają piękne lampy Marseta i kolorowe dodatki, a także zaprojektowana przez nas specjalnie dla Inwestorów grafika znajdująca się nad sofą.

Kontakt z inwestorem był bardzo dobry. Otwartość na nowoczesne pomysły projektowe i wrażliwość na materiał jest idealną przestrzenią do stworzenia dobrego dzieła. W tym przypadku mozaika, którą razem z żoną zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy jest jedną z ciekawszych naszych realizacji. Materiałem użytym do ułożenia mozaiki jest kamień, smalta czyli szkło weneckie i elementy mosiężne. Smalta jest specjalnym rodzajem szkła używanego do układania mozaiki, sprowadzonym z Włoch. Operując kontrastami, połączyliśmy ze sobą tony zgaszonej zieleni i szarości kamienia, z nasyconymi barwami, jakie posiada barwiona w masie smalta – czerwienią, błękitem, różem i zielenią. Zestawiliśmy powierzchnie matowe z błyszczącymi. Blasku całości, nadaje mosiądz, pojawiający się jako linia, koło i łuk oraz fragmenty geometryczne ułożone ze smalty. W zależności od kąta widzenia i padania światła mozaika się rozświetla. Niezrównanym źródłem inspiracji jest dla nas zawsze natura i różnorodność jej faktur, które razem tworzą pełnię, jak zestawienie wody, ziemi i słońca. Połączenie z logiką geometrii, emocjonalnego i sensualnego charakteru materiału dało bardzo interesujący efekt.

Ola i Przemek Garczyńscy
Autorzy mozaiki

Na mozaice inspiracje ceramiką się nie zakończyły – w całym apartamencie pojawia się również lastryko łącząc w sobie naturalny kamienny wygląd z grą kolorów. W tym przypadku blaty kuchenne zostały wykonane z wielobarwnego terazzo o jasnym podkładzie. Dzięki temu kuchnia z dużą wyspą nie przytłacza. Elementem ocieplającym część dzienną są dodatki drewniane i przytulna skórzana sofa. Jednocześnie drewniane listwy poprowadzone na ścianie w salonie kryją w sobie dodatkową funkcję – ukrywają przejście do dostępnego z salonu gabinetu. To kompaktowe pomieszczenie w ciągu dnia służy za oazę spokoju i wyciszone miejsce do pracy, a jednocześnie w przypadku wizyty gości zamienia się w sypialnię, dzięki chowanemu w ścianie łóżku.

Łazienka dla gości jest kolorystycznym przedłużeniem holu. Szara posadzka z mikrocementu przechodzi w kafle o podobnej bazie z przeskalowanym lastryko. Płytki zostały tu zastosowane na posadzce i w prysznicu. Pozostałe ściany (włącznie z wewnętrzną stroną ukrytych drzwi) zostały wykończone tadelaktem – tradycyjnym marokańskim tynkiem. Ten naturalny materiał powstaje na bazie piasku, wapienia i pyłu marmurowego, a zabezpieczany jest przed wilgocią mydłem malarskim. Naturalne barwniki używane do nadania mu koloru i ręczne polerowanie kamieniem nadaje bardzo indywidualnego charakteru.

Na strefę prywatną właścicieli składa się sypialnia połączona z łazienką i garderobą. Dominującym elementem jest w niej mural o intensywnej kolorystyce z motywem roślinnym. Za muralem znajdują się drzwi z dymionego szkła kryjące wygospodarowaną przez nas większą garderobę. Udało nam się tam zmieścić zabudowę po obu stronach dając maksimum wykorzystanej przestrzeni bez trudno dostępnych narożników. Naprzeciwko drzwi znajduje się duże lustro z dodatkowym doświetleniem.

Łazienka jest oddzielona od sypialni drewnianymi drzwiami przesuwnymi na ukrytym systemie. Część z wanną wolnostojącą została wykończona kaflami z wzorem lastryko na kremowej bazie w ziemistych kolorach. Część z prysznicem została natomiast wykonana w wielkoformatowych kaflach o gładkiej matowej powierzchni w kolorze złamanej bieli. Płyty zostały pocięte tworząc wzór z zielonymi wyrazistymi fugami. W łazience w tym samym kolorze zastosowałyśmy także umywalkę nablatową. Zaplanowane miejsce na donice z roślinnością i naturalne dodatki dodają pomieszczeniu swobody.

Miejscem na szaleństwo kontrolowane był pokój dziecięcy. Najważniejszym jego elementem jest zabudowa z antresolą. Obecnie mały mieszkaniec ma 4 lata, dlatego miejsce do spania zostało umieszczone na dole, a miejsce do zabawy u góry. Natomiast cała antresola została zaplanowana w taki sposób, by po kilku latach móc usunąć górną pokrywę i umieścić w niej dolny stelaż do spania zostawiając miejsce do zabawy pod spodem. Schodki prowadzące do góry kryją w sobie półki i schowki. Za zabudową znalazła się kolorowa tapeta, a niejako jej kontynuacją są kolorowe okręgi na ścianie sąsiadującej i duży okrągły plafon.

ZDJĘCIA: Foto&mohito
DODATKI: MOMA Studio i Designzoo

Układ funkcjonalny


Kuchnia w bloku
Gdański Spichlerz
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się

123
Najnowsze wpisy
  • Jak odkryć beton na suficie
  • Drzwi ukryte – wady i zalety
  • Tapeta pod prysznic – przegląd dostępnych możliwości
  • Jak wybrać posadzkę w jodełkę
  • Czy projektujemy w budżecie?
Kalendarz
marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
« cze    
Kategorie
  • Bez kategorii
  • Na marginesie
  • Projekt: Mieszkanie
  • W detalu
  • Za kulisami

Studio Projektowe Kreatura 2021 – Architekt Wnętrz Gdańsk / Sopot / Gdynia