Mieszkanie z antresolą

– Eklektyczna przestrzeń na Starym Mieście –

Metry
Użytkowników
WYZWANIE:

Maksymalne wykorzystanie niewielkiego lokalu i zaprojektowanie eklektycznej przestrzeni, która będzie z jednej strony pasować do budynku, a z drugiej wprowadzi świeżość i przytulny klimat.

mieszkanie z antresolą wejście na antresolę
Główne założenia projektowe

To niewielkie mieszkanie od razu urzekło nas swoją przestrzenią. Charakterystyczne okna zakończone łukiem i widoczna konstrukcja to cechy, które powodują, że mimo bardzo niewielkiego metrażu, przestrzeń robi wrażenie. Jednocześnie znacząca wysokość umożliwiła wprowadzenie w mieszkanie zabudowy z antresolą.

Inwestor zakupił nieruchomość z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Przede wszystkim zadecydowała o tym lokalizacja w odnowionym przez dewelopera budynku znajdującym się pod ochroną konserwatora. Historyczna elewacja dawnego Domu Polskiego i bliskość Głównego Miasta to elementy nadające klimatu przyjezdnym.

Ponieważ Klient trafił do nas jeszcze na etapie zmian deweloperskich, mogłyśmy wprowadzić szereg zmian przez rozpoczęciem wykończenia. To z kolei przyspieszyło zakończenie inwestycji. I tak głównymi założeniami projektu było:

  • Sprostanie wymaganiom funkcjonalnym w tak niewielkim wnętrzu.
  • Stworzenie przestrzeni, która w ciekawy sposób będzie współgrać z historycznym tłem, a także będzie wyróżniać się czymś na rynku inwestycji przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy.
  • Wykorzystanie wysokości wnętrza i stworzenie wewnątrz antresoli.
Układ pierwotny
układ deweloperski przez zmianami
mieszkanie z antresolą widok z wejścia na salon
mieszkanie z antresolą widok ze schodów w dół
mieszkanie z antresolą lustrzany sufit
mieszkanie z antresolą aneks kuchenny
Wprowadzone zmiany układu

Jeszcze na etapie zmian deweloperskich wprowadziłyśmy spore zmiany funkcjonalne, których zadaniem było uporządkowanie przestrzeni.

  • Istniejąca łazienka została trochę powiększona, by wraz z aneksem kuchennym stworzyć jedną linię.
  • Szafa została przeniesiona z salonu do holu wejściowego tworząc miejsce na wkomponowanie schodów.
  • Zaproponowany przez dewelopera ciąg kuchenny połączony z biurkiem został przerwany. Zmieniłyśmy też lokalizację sofy by nadać wnętrzu lekkości.
  • Zmieniłyśmy układ łazienki, by dać poczucie większej przestrzeni wewnątrz.

Te kilka prostych zabiegów pomogło uporządkować przestrzeń i dać więcej swobody w części wypoczynkowej. Powstały w wejściu kubik jest dominującym akcentem wnętrza. Dzięki obłożeniu go w całości beżową płytą stolarską udało nam się ukryć szafę i wejście do łazienki. Ze względu na powstałą nad łazienką antresolę, przestrzeń pod spodem wykończyłyśmy lustrem. To natomiast wraz z wpuszczonym centralnie oświetleniem daje zaskakujący efekt w wejściu.

mieszkanie z antresolą widok na salon
mieszkanie z antresolą detal szafek
mieszkanie z antresolą materac na górze
Cechy charakterystyczne

Krawędź antresoli wyznaczył podciąg znajdujący się wewnątrz lokalu. W nim powstał też regał dostępny od strony materaca. Brak pełnych pleców regału od strony holu daje też widok na oświetlenie umieszczone za belką, które pełni rolę dekoracyjną.

Najbardziej przekornym elementem wnętrza jest jednak kolorystyka. Połączyłyśmy ciepłą biel i delikatne beże, które tworzą razem przytulną bazę i rozświetlają tę niewielką przestrzeń. Ożywia je natomiast kolorowy patchwork w wejściu, który jest kontynuowany także w posadzce łazienki. Akcenty w postaci dekoracyjnych rdzawych cegiełek, łososiowe i różowe dodatki przełamują spokojne sztukaterie ścienne i delikatne owalne płyciny. Całość daje bardzo eklektyczny efekt.

mieszkanie z antresolą wejście do łazienki
mieszkanie z antresolą szafka pod umywalkę
mieszkanie z antresolą kolorowe płytki
mieszkanie z antresolą detal łazienki
ZDJĘCIA: Foto&mohito

Układ funkcjonalny


Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się