Gdański Spichlerz

– Sklep ze zdrową żywnością –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Stworzenie na niewielkiej powierzchni 20 m2 funkcjonalnego sklepu, w którym każdy produkt będzie dobrze widoczny a jednocześnie ich różnorodność nie zakłuci wizualnie całej przestrzeni.

gdański spichlerz wejście studio kreatura

“Gdański Spichlerz” to unikalne miejsce na mapie Śródmieścia , które szczególnie polecamy fanom zdrowej żywności, dobrego smaku oraz ciekawych wnętrz. Praca przy tej realizacji wraz z jej pomysłowymi właścicielami sprawiła nam wiele przyjemności. Patrząc na wnętrze całościowo możemy wyodrębnić w nim 2 strefy, które przedziela lada chłodnicza ze świeżymi produktami. Obok niej znajduje się część przeznaczona do obsługi klientów w formie kubika, który został wykończony podobnie jak podłoga płytkami marki Peronda kolekcja FS Marais. Płytki dzięki swojej kolorystyce idealnie łączą w swoim geometrycznym wzorze wszystkie barwy całego sklepu.

Postanowiłyśmy nie zakrywać sufitu oraz jednej z betonowych ścian co dodaje nieco surowego charakteru i doskonale równoważy kolorystykę wnętrza. Elementy techniczne na suficie zostały   uwydatnione przez głęboką czerwień, którą dopełniają kolorowe metalowe konstrukcje oplecione przez wiszące industrialne lampy.

gdański spichlerz studio kreatura sklejka

Najważniejszym elementem, dzięki któremu stawiłyśmy czoła wyzwaniu małej przestrzeni z bogatym asortymentem jest zabudowa ze sklejki.  Przez swoją krzyżową warstwowość sklejka jest bardzo wytrzymała a przy tym zachowuje estetyczny, ciepły charakter co sprawia, że idealnie sprawdza się zarówno we wnętrzach publicznych jak i prywatnych. Wykorzystując jej zalety stworzyłyśmy system ścian, który jest jednocześnie modułowymi półkami ekspozycyjnymi. Dzięki okrągłym otworom o średnicy 3 cm powtarzających się na całej powierzchni płyt możliwe stało się mocowanie półek za pomocą drewnianych bolców.  Półki można dowolnie komponować dodawać i odejmować, co ma ogromne znaczenie przy tak różnorodnych produktach jakie sklep posiada w swojej ofercie.

Dla wprowadzenia większego kontrastu zdecydowałyśmy wszystkie ściany pod zabudową pokryć ultramarynowym błękitem dzięki temu okrągłe miejsca otworów stały się równocześnie ciekawymi akcentami na tle neutralnej sklejki.

gdański spichlerz betonowa ściana studio kreatura
gdański spichlerz sklejka ściany

Sklejka została wykorzystana również przy frontach całej dolnej zabudowy znajdującej się w strefie sprzedawcy przez co zlewa się z całą powierzchnią ściany. Nad blatem roboczym pojawiły się zwykłe białe płytki 10×10 wykończone kolorową fugą. Do tego zestawienia idealnie pasuje duży metalowy zlew oraz krajalnice z innymi urządzeniami potrzebnymi do pracy.  Zastane na samym początku włączniki przemysłowe bardzo nam się spodobały postanowiłyśmy nie rezygnować z nich tylko dodać jeszcze parę brakujących obwodów co znacznie obcięło koszty dodatkowych prac, a przy tym efektownie wygląda w towarzystwie czarnych opraw oświetleniowych oraz pozostałych technicznych elementów.

gdański spichlerz za ladą
gdański spichlerz sklejka
gdański spichlerz witryna
ZDJĘCIA: Foto&mohito
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
SKONTAKTUJ SIĘ