Elegancja z pazurem

– Apartament z nutą przekory –

Metrów
Użytkownik
WYZWANIE:

Zaprojektowanie oryginalnego i funkcjonalnego wnętrza, który sprawdzi się zarówno jako mieszkanie wakacyjne jak i apartament na wynajem.

Elegancki salon z bordową kuchnią. Elegancki apartament z pazurem
Główne założenia projektowe

Inwestorowi zależało na tym, by przestrzeń była nietuzinkowa, a jednocześnie prosta. Dlatego ten elegancki apartament z pazurem łączy w sobie wiele pozornie sprzecznych elementów, które jednak nadają mu oryginalnego charakteru. Udało nam się to osiągnąć dzięki kilku krokom:
1. Wprowadziłyśmy bordo jako dominujący kolor w całym apartamencie. Co więcej ten sam odcień przewija się we wszystkich pomieszczeniach spajając przestrzeń i nadając jej lekko buduarowego charakteru.
2. Zastosowalyśmy drewnianą podłogę w jodełkę francuską w delikatnym, bielonym odcieniu. Z jednej strony nawiązuje ona do eleganckich wnętrz, a z drugiej przez intensywną geometrię podkreśla nowoczesny charakter przestrzeni.
3. Sztukaterię, która kojarzy się z mocno klasyczną estetyką, tu potraktowałyśmy z przymrużeniem oka i uprościłyśmy do granic możliwości.
4. Oprócz tego czarne elementy oraz eleganckie tekstylia nadają całości szyku.

Salon ze sztukaterią. Elegancki apartament z pazurem
Przestrzeń dzienna

Najintensywniejszym akcentem w przestrzeni dziennej jest bordowa zabudowa kuchenna przechodząca płynnie w hol. Jej minimalistyczny wygląd wzmacniają fronty z podfrezowaniami limitujące ilość detali oraz ujednolicona kolorystycznie wnęka z blatem. By to osiągnąć, blat i rękaw nad blatem zaprojektowałyśmy z białego gładkiego konglomeratu.
Idąc dalej, kolor kuchni przechodzi na ścianę. Na tej samej ścianie znajdują się też drzwi z ukrytą ościeżnicą, które prowadzą do sypialni. Co więcej część holu jest również symbolicznie oddzielona obniżonym sufitem ukrywającym klimatyzację. Dodatkowo koresponduje z nim biała posadzka. Natomiast dla przekory przecięłyśmy ją pasem płytek z czarnym wzorem imitującym marmur. Ten dywan prowadzi do łazienki, gdzie znajduje się jego kontynuacja. Co ważne, drzwi do łazienki są wykończone lustrem od strony holu, co pogłębia jeszcze graficzny efekt na posadzce.

Salon z bordową kuchnią i holem. Elegancki apartament z pazurem
Czarny okrągły stół. Elegancki apartament z pazurem
Czarny drewniany stół. Elegancki apartament z pazurem

W kontynuacji, pozostała część salonu jest maksymalnie uproszczona. Dlatego na ścianie widocznej od wejścia z holu zastosowałyśmy proste podziały z pomalowanej na biało sztukaterii i asymetryczą kompozycję z wykonanych przez stolarza plafonów ledowych. W efekcie różnej wielkości koła równoważą geometrię reszty wnętrza. Uzupełnia je czarny drewniany stół jadalniany z prostą bordową lampą wiszącą oraz stoliki kawowe. Również zabudowa pod tv jest prosta, czarna i masywna. Jej tłem jest szara tapeta imitująca zamsz. Zarówno ona jak i zasłony z lejącej się tkaniny są w tym wnętrzu nutą nowoczesnej elegancji.

Salon i jadalnia. Elegancki apartament z pazurem
Czerwona zabudowa kuchenna
Detal blatu kuchennego. Elegancki apartament z pazurem
Biały blat kuchenny. Elegancki apartament z pazurem
Hol wejściowy. Elegancki apartament z pazurem
Wejście do sypialni. Elegancki apartament z pazurem
Sypialnia

Wchodząc do sypialni najpierw zwracamy uwagę na bordowy sufit otoczony sztukaterią. Dzięki niemu i bordowej tapicerce zagłówka łóżka to pomieszczenie idealnie wpisuje się w nasz elegancki apartament z pazurem. Następnie za zagłówkiem zastosowałyśmy na ścianie swobodną wertykalną kompozycję z listew sztukateryjnych. Natomiast czarne dodatki i zasłony z zamszowej w teksturze tkaniny uzupełniają tę przestrzeń. W efekcie pomieszczenie wydaje się być też większe dzięki zabudowanej szafie z frontami wyklejonymi lustrem.

Sypialnia. Elegancki apartament z pazurem
Sztukateria w zagłówku
Bordowy sufit w sypialni
Hol wejściowy z drzwiami do łazienki. Elegancki apartament z pazurem
Płytki Ornamenta Artwork.
Łazienka

W łazience postawiłyśmy na kontrasty. Wszystkie elementy poza zabudową stelaża są czarno białe. Do wnętrza wprowadza nas dywan z płytek z holu, który przechodzi pasem w ścianę za umywalką. Wzór na kaflach dodaje przekory nawiązując do użyłowania marmuru. Ten graficzny efekt wzmocniłyśmy przez umywalkę stojącą na czarnym delikatnym stelażu oraz asymetryczne lustro.
Pozostała część łazienki została wykończona białymi gładkimi płytkami. W efekcie jedyne elementy, które się na nich odcinają to czarna armatura łazienkowa. Dodatkowo ścianę ze stelażem wc jak i szafkę nad nim zaprojektowałyśmy w bordowym odcieniu. Mimo zastosowania prostych gestów wnętrze jest bardzo wyraziste.

Łazienka Ornamenta Artwork. Elegancki apartament z pazurem
Oświetlenie w łazience
Bordowa zabudowa geberitu
Łazienka z bordo. Elegancki apartament z pazurem
ZDJĘCIA: Foto&mohito
DODATKI: Euforma

Układ funkcjonalny


apartament z pazurem układ funkcjonalny
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się