Biały kot

– Magiczny apartament na wynajem z Krainy Czarów –

Metrów
Użytkowników
WYZWANIE:

Zaprojektowanie apartamentu na wynajem w Gdańsku, który wyróżni się magicznym klimatem i na długo pozostanie w pamięci gości.

biały kot mural
Główne założenia projektowe

Ta realizacja to jeden z dwóch magicznych apartamentów na wynajem w Gdańsku, których motywem przewodnim jest Kraina Czarów. TUTAJ możesz zobaczyć jego parę, czyli apartament Alicja w Krainie Czarów. Dla wyróżnienia główną inspiracją Białego Kota jest Stare Miasto w Gdańsku. Jego przepiękna panorama rozciąga się za oknami. Dlatego kolory występujące we wnętrzu nawiązują do fasad barwnych kamienic przy Długim Pobrzeżu.

Już od strefy wejściowej nasz wzrok przyciąga błękitna, antyczna szafa z delikatnymi malowanymi zdobieniami. Aż ciężko pohamować się by nie zajrzeć do jej wnętrza w poszukiwaniu magicznego przejścia do innego świata.  Tuż za nią jest lustrzana ściana powiększająca optycznie cały hol. Kryje ona również schowek na walizki przyjezdnych gości.
W całym apartamencie podłoga wykonana jest z mikrocementu. Materiał ten jest zupełnie odporny na zalania, co w przypadku apartamentu na wynajem ma niemałe znaczenie. Jednocześnie jednokolorowa powierzchnia wizualnie ujednolica i powiększa przestrzeń.

Następnie przechodzimy przez zabudowę w kształcie łuku, kóra prowadzi do głównego pomieszczenia. Naprzeciw widzimy piękną panoramę. Bardzo ważnym elementem była ekspozycja tego widoku. Dlatego też zlikwidowałyśmy pierwotny podział na 2 pokoje. Tak właśnie powstała jedna otwarta przestrzeń, dzięki której już od progu podziwiamy magiczny Gdańsk.

biały kot część kuchenna

„Wyobraźnia jest jedyną bronią w walce z rzeczywistością”

Kot z Cheshire
biały kot strefa wypoczykowa
Podział stref

Cały apartament podzieliłyśmy na 4 umowne części sąsiadujące ze sobą. Wyróżniłyśmy strefę sypialnianą, kąpielową, kuchenną oraz wypoczynkową. Mimo przeznaczenia apartamentu na wynajem, starałyśmy się zapewnić gościom maksymalny komfort i dać poczucie odrobiny luksusu.
W strefie sypialnianej zależało nam aby z wygodnego łóżka można było podziwiać piękne widoki. Dlatego też znalazło się ono najbliżej okien. Zabudowa łóżka składa się z 2 wysokich zagłówków ustawionych po przeciwnych jego końcach. To natomiast daje dowolność w wyborze strony spania przez gości. Co więcej, stolarska zabudowa w której jest ukryty niższy zagłówek, z drugiej strony posiada miejsce na TV oraz małą szafkę RTV. Całość wykańczył drewniany fornir zabarwiany na niebieski kolor. Zagłówek oddziela też subtelnie strefę spania od strefy dziennej i nie przesłania widoku na miasto.

Kolejnym istotnym elementem dekoracyjnym w przestrzeni dziennej jest zabudowa w kształcie łuków. W ich kwaterach znajdują się kolorowe murale, które zostały wykonane według naszego projektu przez młodych artystów – grafika Kamila Pelę oraz malarza Marcina Prusa. Murale nawiązują tematyką do dawnego mieszczańskiego życia. Inspirowałyśmy się  dziełem Piero della Francesca – portretem Federica da Montefeltro i jego żony, Battisty Sforzy. W tym typowym renesansowym dyptyku kobieta i mężczyzna stoją twarzami zwróconymi do siebie na jednobarwnym tle. Mimo walorów artystycznych nie zapomniałyśmy także o stronie praktycznej. Nasze tapety zostały dodatkowo zabezpieczone specjalną żywicą, przez co są wodoodporne. Zastosowanie wodoodpornych materiałów umożliwiło ustawienie wolnostojącej wanny na tle artystycznych grafik bez lęku o ich szybką degradację. Sama wanna też jest ciekawym elementem. Została wykonana z Cristalmoodu – tnowego rodzaju przezroczystej żywicy poliestrowej, do której dodawane są pigmenty. Materiał wlewa się do form, a po zastygnięciu każdy model jest ręcznie szlifowany i polerowany.

biały kot aneks kuchenny
biały kot detale stołu
biały kot murale w łukach
biały kot część sypialniana
Strefa dzienna

Po drugiej stronie strefy kąpielowej stoi niewielki okrągły stół oraz ukryty we wnęce aneks kuchenny. Stolarska zabudowa została precyzyjnie dopasowana do kształtu wnęki tak aby nie pojawiły się kolizje przy otwieraniu frontów górnych szafek. Powierzchnia robocza podobnie jak w poprzednim apartamencie jest niewielka. Przez pogłębienie szafek zyskałyśmy większy blat oraz wnęki przy ścianie na  kuchenny asortyment. Całość zdobią złote dodatki – uchwyty oraz bateria kuchenna.

Czwartą i ostatnią strefą jest strefa wypoczynkowa. To w niej mieści się wygodna duża sofa z funkcją spania. Sofę zaprojektowałyśmy specjalnie na potrzeby tego apartamentu. Materiał tapicerki to klasyczna lekko postarzana tkanina doskonale pasująca do tego wnętrza. Jej główną ozdobą są poduszki na oparciu celowo różnice się formatem i kolorem.

Z holu wejściowego przechodzimy także do niewielkiej łazienki. Jej powierzchnię pomniejszyłyśmy na rzecz powiększenia części dziennej i stworzenia w niej miejsca na wannę. Pomimo niewielkich rozmiarów udało się zagospodarować prysznic walk -in, wolnostojącą umywalkę oraz zabudowę geberitu z ukrytymi szafkami. Ponieważ drzwi w kasecie do łazienki bezpośrednio graniczą z prysznicem, zostały wykonane z wodoodpornego materiału.

biały kot widok na panoramę gdańska
Łazienka

W całej łazience króluje delikatny błękit. Ze względu na obniżenie sufitu pomieszczenie nie jest wysokie. Dlatego to wertykalne płytki w formie trójkątów oraz smukła umywalka wizualnie tuszują niską wysokość. Na ścianie dodatkowo dopasowane kolorystycznie do całej armatury lustro również wnosi sporo finezji. Lustro jest autorską realizacją powstałą według naszego projektu.  Jest specjalnie zamontowane na lekkim dystansie od płytek. Z pewnością barwnym akcentem są tu małe płytki 20x20cm przypominające radosną mozaikę z ceramiki użytkowej.

biały kot szafa w holu
biały kot wejście do łazienki
biały kot błekitna łazienka
biały kot łazienka z umywalką wolnostojącą
ZDJĘCIA: Foto&mohito
DODATKI: Euforma

Układ funkcjonalny


biały kot apartament na wynajem w gdansku układ funkcjonalny
Potrzebujesz projektu? Zapytaj o wycenę!
skontaktuj się